Záhrada v kopci

Do nového roka s novými topánkami

Aby som bol presný, do druhého mesiaca nového roka. A úplne presné by to bolo, že do tretieho roka užívania našej záhrady som vstúpil s novými topánkami. Nič totiž nevydrží večne a pri každodennom používaní aj kvalitné topánky raz povedia „Dosť“.

Prvé týždne novej záhrady sme nosili gumáky. Mokro vo veľkej časti pozemku ani inak nedovoľovalo sa tu pohybovať. Neskôr som donosil staré kožené topánky a potom som do záhrady začal nosiť členkové trekingové topánky, v ktorých sa nohy nepotia, majú dobrý dezén a sú teplé a vode odolné. Celá jeseň, zima a jar a potom ešte jedna jeseň sa na nich podpísali. Pravidelný pohyb svedčí človeku, ale nie topánkam, niektoré švíky to začali vzdávať a ak bola mokrá tráva, boli mokré aj ponožky na niekoľkých miestach. A mokrá noha je studená noha, teda nič dobré ani pre záhradkára ani pre športovca. Skrátka staré topánky sú dobré už iba do sucha. A to teraz nie je.

Našťastie v Lidli mali minulý týždeň opäť rovnaké trekingové členkové topánky, tak som si vo štvrtok ráno privstal, aby som bol pri otvorení predajne a ušli sa mi osvedčené topánky v mojej veľkosti. Opäť som zvolil obuv v sivej farbe, tak ako minule.

trekingové topánky

Trekingové topánky sú vhodné do sychravej jesene aj chladnej zimy

Len stále čakám, kedy budú mať týždeň lyžiarskej výbavy, aby som si kúpil teplé funkčné lyžiarske ponožky, lebo staré sa so mnou začínajú lúčiť. A to čo som videl doteraz, mi nevyhovovalo.

V každom prípade teraz mám v čom chodiť do záhrady, aj keď je mokro, bez obáv z prechladnutia. Staré topánky dôkladne očistím a odložím, budú ako rezerva na suché dni.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu nastálo len za 500 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.