Záhrada v kopci

Menej svetla, menej kávy

September je prelomový mesiac roka. Na jednej strane dozrieva zelenina aj neskoré ovocie, na druhej strane ubúda denného svetla a tým aj tepla. Keď ideme do záhrady, je to stále na kratší čas. Meniacemu času sa musíme prispôsobiť aj my.

V tomto období sa dosť rýchlo skracuje deň. Najskôr sa stmieva pred ôsmou, ale čoskoro je súmrak už krátko po siedmej hodine večer. Má to aj jeden pozitívny dôsledok. Nemusíme si nosiť jedlo do záhrady, stačí keď sa navečeriame večer po návrate domov, veď to máme len desať minút autom.

Oproti júnu nám chýbajú dve hodiny času. Ak chceme niečo stihnúť, tak v zrýchlenom režime. Dá sa to aj tak, že vynecháme jednu prestávku na kávu. Takže nosíme si v termoske aj menej kávy, jedna šálka každému z nás stačí. Na druhej strane, aj keď máme naplánovaného niečoho viacej, človek sa za krátke popoludnie ani nestačí unaviť.

Jediný problém vidím v tom, že sa už musíme lepšie obliecť. Kraťasy a funkčné tričko už nestačí, ako v lete. Nezriedka už potrebujeme aj bundu a aj topánky už nosím radšej teplejšie členkové.

Do záhrady prichádza jeseň.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu nastálo len za 500 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.