Záhrada v kopci

Voda je zelená, aj keď je modrá

Že sa voda značí na mapách a projektoch modrou farbou, to je fakt. Aj naša nádrž na vodu bola prikrytá plachtou modrej farby. Ale len preto, že som v aute inej farby plachtu nemal. Ja proti modrej farbe nič nemám, ale Olinka si uzmyslela, že chce tú plachtu zelenú.

Rozmer 2×3 m v zelenej nemali, tak kúpila 3×4 m. Zobral som si rebrík, odcvakol plastové spony a zložil starú plachtu dole. Za ten skoro rok jej nič nebolo, ale Olinkine prianie je mi rozkazom. A keďže my máme v záhrade všetko rozdelené tak, že o „živé“ veci sa stará a rozhoduje ona a o tie „neživé“ zase ja, tak som nasadil plachtu zelenú.

všetky záhony sú zamulčované

Pretože je nová zakrývacia plachta veľká, preložil som ju na dvoje a nasadil na nádrž. Opäť som ju k opornej konštrukcii pripevnil plastovými úponkami a na vrchu zaťažil kameňmi.

zelená zakrývacia plachta na nádrži

Zelená farba nádrži vraj pristane. Ja som proti modrej farbe nič nemal, ale nevadí mi ani tá zelená. Hlavne, že do vnútra nesvieti slnko a nefarbí vodu na zeleno. Či už je na nádrži plachta alebo nie, voda sa na slnku príjemne zohreje a nepolievame ani vo vyvýšených záhonoch ani inde studenou vodou priamo zo studne hadicou, ako býva v kraji zvykom. Škoda spôsobovať rastlinám šok a uhorkám s rajčinami privolávať pleseň. Veď si zeleninu pestujeme pre seba, nie na kšeft.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu nastálo len za 500 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.