Záhrada v kopci

Bez foťáku do záhrady nechodím

To je vám už ako pravidelným čitateľom tohto webu zrejme dávno jasné. Vo vrecku mám vždy so sebou foťák a všetko, čo robím, si fotografujem. S výnimkou betónovania stĺpov pre bránu, tam som na priebežné fotenie v zápale práce akosi zabudol. Inak si všetko pravidelne zaznamenávam a nie iba v záhrade. Fotografovať má skrátka baví.

K fotografovaniu som pričuchol už na základnej škole, sám som začal aktívne používať foťák na záznam života na vysokej škole a istý čas bolo fotografovanie dokonca súčasťou mojej práce. S niektorými snímkami sa rád pochválim aj mimo oborových webov. Ale najčastejšie fotky dokumentujú všetky moje hobby. Preto nečudo, že som si aj novú záhradu dôkladne nafotil „v pôvodnom znení“ a teraz dokumentujem všetko, čo v nej opravíme alebo urobíme nové.

Doma máme mnoho fotografií z našich výletov aj zo starej záhrady. Nafotené mám aj mnohé výrobky, ktoré doma a v záhrade používame. Keď sa pozrieme na desaťročné snímky, tak si uvedomíme, že si už ani nepamätáme, ako to vtedy vyzeralo. Takže sme si povedali, že aj novú záhradu budem pravidelne fotiť a dokumentovať tak jej prerod. A že pomocou fotiek a tohto webu vytvoríme akýsi denník, zaznamenávajúci čo sme kedy robili, kúpili, ako sa záhrada vyvíjala. Dúfam, že už teraz je vidno pokrok a že je to pokrok dobrým a správnym smerom.

Keď prídem do záhrady, v jednom vrecku mám lámací nožík, v druhom zvinovací meter, v ďalšom mobil a samozrejme aj foťák. Nefotím mobilom, lebo sa považujem za ortodoxného fotografa a mobil nikdy nemôže urobiť takú fotku, ako akýkoľvek foťák. Stačí dať snímky rovnakého objektu z mobilu a foťáku vedľa seba a hneď je všetko jasné. Hoci nevylučujem, že veľa ľuďom sa ich obrázky z mobilu páčia a stačia im.

Čím fotím ja? Na bežné fotky počas práce nosím takého malého mrzáka, kompakt Canon PowerShot A2500. Dokáže slušne exponovať aj v zhoršených svetelných podmienkach, fotí aj trošku inak, ako len „na automat“, ukáže mi okrem iného aj histogram a vo vrecku nezavadzia a neťaží. No občas si urobím čas a prejdem sa po záhrade so zrkadlovkou Nikon D5100 a aj fotografovaním si urobím radosť. Myslím, že aj po orezaní a zmenšení fotiek dokážete rozoznať, ktoré fotky som robil kompaktným fotoaparátom a ktoré zrkadlovkou.

No ale tento web nie je o fotografovaní, ale o záhrade. Fotky majú iba dokumentovať jej vývoj a podávať o tom správu. Prajem vám aj naďalej príjemné čítanie tohto webu, aby ste tu našli rozptýlenie aj poučenie. Môžem vám sľúbiť pokračovanie. Pretože ja do záhrady bez foťáku nechodím 😉


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu nastálo len za 500 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.