Záhrada v kopci

Bojlery naozaj nekupujem

Ale mi ich ponúkajú hádam dva razy do týždňa. Možno ich predávajú aj častejšie, ale my sme v záhrade cez týždeň len po práci, tak možno nepočujeme všetky tie megafonové výzvy nna nákup a ponuky na predaj.

„Hydinu predávame. Nosnice aj bojlerové kurčatá, kačice a husi.“ Toto sa pravidelne ozýva z bielej dodávky, ktorá pravidelne prichádza do „našej“ dediny. Občas mám chuť zastaviť to auto a spýtať sa, koľko kilowattové sú tie bojlery, ktoré predáva. Alebo že by to boli už kurence predvarené, v elektrickom bojleri?

bojler

Niekto by mal už tomu Maďarovi povedať, že bojler je ohrievač na vodu, môže byť elektrický, ale v minulosti si pamätám boli aj bojlery na uhlie. V nich sa zohrievala voda v kúpeľni v časoch, keď ústredné kúrenie nebolo samozrejmosťou a v kuchyni sa kúrilo v sporáku. Na varenie aj na ohrev bytu. No a v kúpeľni stál bojler. Potom prišla inovácia a bojler si pamätáme ako ten biely veľký valec v kúpeľni, z ktorého občas striekala voda, keď prehrdzavel. Teplo je z plynu alebo elektriny.

kurcata

A plemeno kurčiat, chované na mäso, sa volá „brojlery“ alebo „brojlerové kurčatá“. Predavač by hádal mohol vedieť, čo predáva. Alebo si to aspoň vygúgliť, keď sa v tom sám nevyzná. Aby sa nestrápňoval pred celou dedinou.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu nastálo len za 500 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

2 Komentáre

  1. Daniel

    Tolko prazdnych reci pre jedno pomylene slovo.

    1. Záhradník (Autor článku)

      Toľko zbytočných slov kvôli nepochopeniu ironie 😉

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.