Záhrada v kopci

Decembrový sneh

Tak sme sa dočkali. V decembri naozaj prišla zima a po pár mrazivých dňoch napadol prvý sneh tejto zimy. Pripadlo to na víkend v polovici mesiaca, takže sme sa mohli hneď ísť do záhrady pozrieť, ako jej to pristane.

Auto sme nechali stáť pred bránou a pešo sa prešli dvorom, kde v sobotu práve padal čerstvý sneh. Zaujímavé to bolo aj v nedeľu, vločky už nepadali, ale sľubované slnko sa nie a nie predrať cez oblaky.

Pod perinou snehu boli skryté všetky záhony aj trávnik a pekne vyzerali aj stromy. V snehu len stopy po mačkách, dúfam, že nejakú myš chytili, lebo na lepových pasciach v dome nebolo nič nové.

Zato za plotom sa samozrejme srny preháňajú. Tak sme doplnili na pachové odpudzovače čerstvú dávku hagopuru. Nech si žerú v prírode a nie v našej záhrade.

Pod sieťou stále sú ma kríku plody arónie a pochutnali sme si aj na našich trnkách, mráz ich osladil. Z domu smes i nabrali jabĺk domov na týždeň, vitamínov nie je nikdy dosť a okrem toho jablká máme radšej, ako rôzne exotické ovocie.

Aj napriek dobrému oblečeniu je v záhrade naozaj zima. Spomínal som, ako som pred časom v takejto zime robil plot proti srnám, teraz by sa mi nechcelo. Ale teraz ani nemusím. Síce som si na zimu nechal nechajú prácu. ale skúsim využiť dni, kedy bude svietiť a hriať slniečko.

V dome je teplota okolo troch stupňov, tak som naložil do auta všetky nespotrebované farby aj akumulátory do náradia, ktorým mráz môže vadiť a ublížiť. V teple doma prečkajú do jari, ak budem plánovať ich použiť, doveziem si ich nabité.

Zima má v záhrade svoje čaro, ak sa ukáže slniečko, zoberiem si so sebou aj zrkadlovku, fotím s ňou rád a robí pekné snímky.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu nastálo len za 500 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.