Záhrada v kopci

Divá zver nám ničí vŕbový plot

Každý víkend v zime sa tešíme do záhrady. Okrem iného chceme skontrolovať, čo je tam nového a či náhodou v snehu nenájdeme stopy divej zveri. Kontrolujeme ovocné stromy, či nie sú dohryzené a v podstate sa tešíme, keď je všetko „po starom“. Pred Vianocami ale nebolo.

Vždy nás poteší, keď sa po príchode ideme prejsť do ovocného sadu a vidíme čistý biely sneh, bez akýchkoľvek stôp srnčej zveri. Znamená to, že náš plot okolo sadu je v poriadku, drží zver v úctivej vzdialenosti od našich stromov. Na hornej lúke vidno trasy po srnách a jeleňoch krížom cez lúku, ale momentálne sú oplotené záhrady južne od nás aj severne od nás, ostalo asi šesť úzkych pásov záhrad, ktoré sú zhora otvorené, západný sused nemá svoj plot dokončený a náš vŕbový plot okolo lúky sme vlani len začali robiť.

Poškodený okraj nedokončeného vŕbového plota

A práve tento sme našli teraz poškodený na jeho okraji. Niekoľko prútov vŕby bolo rozhryzených, polámaných a dokonca zo zeme vytrhnutých. Keď sme zvažovali jeho budovanie, zisťoval som jeho odolnosť voči srnám a vraj im horká kôra vŕb nechutí. No neviem, náš vŕbový plot tak nevyzerá. A možno aj sú vŕby horké, ale kým to srny zistili, taký meter z neho výrazne poškodili. Na jar plánujeme pokračovať v jeho sadení, len či do jari zo súčasného niečo zostane?

V okolí máme rozmiestnené pachové odpudzovače, asi ich budem musieť dať na vŕbový plot hustejšie. A budúci koniec ohradiť aspoň králičím pletivom. V nižšej časti ohrady sú prúty v poriadku. A na jar sa pokúsim so susedom na západe dohodnúť na dokončení plota medzi našimi pozemkami.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu nastálo len za 500 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.