Záhrada v kopci

Dúha

Upozornil ma na ňu sused. Večer sme polievali svoje záhrady, ja otočený k nemu som ju nemal možnosť vidieť. Keď som sa obzrel smerom k juhu, uvidel som tú nádheru tiež. Nad hlavami sme mali dúhu. Vlastne dve dúhy.

Krátko pred tým u nás spŕchlo. Málo na to, aby to bolo za jedno polievanie záhrady, dosť na to, aby sme sa pod naším slnečníkom schovali pred drobnými kvapkami a dali si šálku kávy. Drobné mrholenie trochu ochladilo vzduch, ale nemohlo nahradiť rastlinám deficit vlahy po horúcom dni. A tak nás čakalo obvyklé polievanie. Vodu dostal aj vŕbový plot aj zelenina. Začali sme s tou úplne hore. Jednak sme na začiatku plní síl a dobre sa nám nosí voda v kupách do kopca, jednak tu zelenina najviac trpí suchom. Vodu nosíme z nádrže asi uprostred záhrady a pri napúšťaní som vždy prehodil so susedom zopár slov.

dúha

A ako tak bol otočený ku mne, nad hlavou mal dúhu. Okamžite ma na ňu upozornil a pozrel som sa na ňu aj ja. Mrak, z ktorého pred chvíľou u nás trochu spŕchlo, sa presunul viac na juhovýchod a drobné kvapky vody roztrieštili svetelné lúče zo slnka, ktoré svietilo na záhradu nad kopcom na západe, kde už bolo jasno.

dvojitá dúha

Fyziku mám rád už od školy, ale takáto fyzika v praxi je nádherná. V jednu chvíľu sa pestrofarebná dúha zmenila na dvojitú dúhu. Takúto som videl prvý raz v živote. Povedal by som, že tam hore museli byť za sebou dva dažďové mraky, z ktorých vypadávali drobné zrážky a príroda nám pripravila takéto zaujímavé divadlo.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu nastálo len za 500 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.