Záhrada v kopci

Huby v záhrade na jeseň

Jeseň je sychravá a studená, ale občas vyjde slniečko a teploty sa vyhúpnu nad desiatku. Vlhko ale praje niektorým rastlinám a medzi ne patria aj huby. Pri sobotňajšej prechádzke po záhrade sme ich objavili niekoľko.

Že nám huby rastú v tráve dole v sade aj na hornej lúke sme zistili už dávno. Lenže ani jeden z nás sa v hubách nevyzná. Takže sme si v lete kúpili knižku, atlas húb, aby sme získali aký-taký prehľad. Huby na tanieri máme radi, ale sami ich nezbierame, pretože všetky huby sú jedlé, ale niektoré len raz.

huby-3

huby-1

huby-4

huby

Samozrejme, že som huby v záhrade vyfotil. A aj sme sa ich snažili identifikovať. Ale niektoré nejedlé sa na jedlé tak podobajú, že sú medzi len malé rozdiely. A my sme si netrúfli pokúšať šťastie či našu (ne)pozornosť. Takže ostalo len pri fotkách. Praženica ani sušené huby z tejto várky nebudú.

huby-5

huby-6

huby-7

huby-8

Nechali sme ich rásť ďalej. Páčia sa nám tam, kde sú, kam patria. Do hrnca si zaobstaráme huby také a s tými, čo im naozaj rozumejú, keď budeme mať istotu, že nás z nich nebudú bruchá bolieť.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu nastálo len za 500 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.