Záhrada v kopci

Jeseň je plná húb aj v našej záhrade

Nepatríme k hubárom, lebo huby veľmi nepoznáme. Ale máme ich radi, keď nám ich donesie niekto známy, komu dôverujeme. Zrejme sa ich ale naučíme rozoznávať a aj pripravovať. Húb máme plnú záhradu.

Len čo skončilo suché leto a začala sa jeseň so svojimi občasnými dažďami ale najmä na rosu bohatými večermi po zotmení, v záhrade sa objavila nová úroda. Už vlani som písal o tom, ako nám rastú huby v záhrade. A tento rok je ich hádam aj viac.

huby pod stromami

Objavili sa ich rôzne druhy, najkrajšie sú bedle, keď sa zo šišky pomaly stávajú klobúky a rozvíjajú sa. Sem-tam sa objaví v záhrade aj vatovec. No mnohé malé aj veľké druhy nepoznáme, preto ich nezbierame a nejeme. Nechceme prísť k tráviacim ťažkostiam alebo zdravotným problémom.

huby

V záhrade je hubami prosto nasiate. Huby rastú aj za plotom, na lúke, ale v oveľa menšej miere. A možno sa už o ne postarala divá zver. Keď nejakú zaujímavú nájdeme, odfotím ju. Tešíme sa z nej a dúfame, že niektorú zas nerozkopú decká, ktoré sa občas vybehnú na našu lúku vyblázniť, ako keby bola ich.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu nastálo len za 500 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.