Záhrada v kopci

Keď je mäkko na fúrik

Keď je po daždi a je mäkko, ťažko sa jazdí po dvore a záhrade fúrikom. Koleso sa pod ťarchou nákladu borí do zeme a treba nie len tlačiť fúrik, ale aj prekonávať odpor zaboreného kolesa. S motúčkom je aj v takýchto podmienkach jazda ľahšia, ale široké koleso s drapákovou pneumatikou za sebou necháva širokú stopu a ničí trávnik. Čo ale, keď materiál treba premiestniť?

Nedávno som začal dokončovať druhý vyvýšený záhon. Keď už boli drevá aj haluzina v ohrade, prišiel čas nanosiť seno z prednej izby. Čudné? Je to tak, pozemok sme kúpili aj so starým domom, v ktorom v kuchyni aj prednej izbe bolo po pás sena. Z kuchynky som ho odvozil už na jar do prvého vyvýšeného záhona, teraz bolo treba naplniť senom aj druhý záhon. No a dvor aj spodná časť záhrady má trávnik mäkký. Niektoré moje opatrenia proti vode zabrali, už tam nie je močiar, ale mäkko stále je. Ako dopraviť niekoľko kubíkov sena z domu do záhona a nezničiť Motúčkom trávnik?

zahon

Na jar som seno vozil Motúčkom, ale nenakladal som seno rovno do korby, ale som využil kartónové krabice. S Motúčkom sa do kuchyne nedostanem, na vidlách nosiť seno do korby sa mi nechcelo. Aj keď už naše Motúčko malo bočnice, pohodlnejšie bolo naložiť vo vnútri seno do krabíc, krabice naložiť do Motúčka a odviezť k záhonu, tam seno z krabíc vysypať.

nosidlá

Motúčko som nahradil rebríkom. Z trojdielneho hliníkového rebríka som oddelil jednu tretinu, položil na pracovný stolík pred dvere a vo vnútri Olinka naložila seno do krabíc. Tie som potom nakládol na rebrík, obaja sme sa postavili na jeden koniec rebríka, chytili ho aj s plnými krabicami a odniesli k vyvýšenému záhonu. Nakladala Olinka preto, že si tým zároveň robila cestu k oknám, na ktorých zimujú kvety v truhlíkoch.

Seno nie je ťažké, takže sme pohodlne odniesli na ľahkom rebríku štyri škatule a seno vysypali do záhona. Na Motúčku by som viac neodviezol, ale takto sme si nenarobili viditeľné koľaje v mäkkej tráve.

Na podobných nosidlách sa za prvej republiky bežne nosil materiál na stavbách, kým sa nerozšírili drevené fúriky. Takže to nie je žiadna novinka, len aplikovaná v modernom prostredí. Seno sme nanosili, trávnik nezničili. Záhon sa blíži k dokončeniu a izba bude čoskoro pripravená na veľké upratovanie.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu nastálo len za 500 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.