Záhrada v kopci

Kedy kosím?

Nedávno sme mali návštevu a pri pohľade na náš dvor a okolie zeleniny a jahôd som dostal túto otázku. Priznám sa, že ma zaskočila a musel som chvíľu rozmýšľať, než som odpovedal. A odpoveď zaskočila aj mňa, lebo som si skutočnosť neuvedomoval.

Celý minulý týždeň sme boli v záhrade obaja, lebo bežala dovolenka. A veru že bolo čo robiť, najmä dobiehať zameškané. Veľký sklz v plánovaných prácach nám spôsobil na jednej strane tento rok zrýchlený nástup jari, ale najmä nutnosť upratovania pozemku okolo novo kúpeného domu. A k tomu rýchle dozrievanie rôzneho ovocia a nutnosť časť ho spracovať. No a mali sme plánované aj nejaké návštevy. Takže som častejšie kosil najmä dole, okolo domu, samozrejme elektrickou kosačkou na energiu zo Slnka.

Elektrickou kosačkou až do vinice

No ale nepočkala ani tráva pod stromami v sadoch. Ak som sa nechcel trápiť s prerastenou trávou, musel som kosiť skôr. Kým na nižšiu trávu mi stačila moja obľúbená „tridsiatka„, boli miesta, kde som hustú a šťavnatú trávu kosil silnejším krovinorezom. Pri novom dome aj za pivnicou, kde je terén ešte krivolaký, zase využívam akumulátorový krovinorez a kosím fakt častejšie, lebo kosím v podstate zadarmo.

Jedno je fakt, oproti dobe pred ôsmymi rokmi, že máme rozlohu pozemkov viac ako dvojnásobnú, ako na začiatku. Teda koseniu venujem viacej času, ako pôvodne a vyššia je aj spotreba benzínu do kosačiek a krovinorezov. No na druhej strane vďaka vlastnej elektrárni a využívaniu elektrických kosačiek nám spotreba benzínu oproti minulému roku nestúpla. A tak keď som sa zamyslel nad otázkou, ktorú som dostal, tak som musel pravdivo odpovedať, že v máji a júni kosím každý deň, keď neprší, teda že kosím takmer každý deň, približne päť dní v týždni. Zakaždým na inej ploche, inou kosačkou. No sú aj také dni, kedy kosím tromi kosačkami v jeden deň. Táto jar je, čo sa trávy týka, veľmi náročná a môžeme byť radi, že ňou nekŕmime, iba mulčujeme, takže nám nevadí, keď po skosení zmokne.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu nastálo len za 450 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.