Záhrada v kopci

Klasika, Fieldmann

To som si povedal počas kosenia. Či skôr, povedal som si „Klasika, Fieldmann FZS 3020B“ a dokosil som. Zbadal som som totiž, že sa mi začalo ťažšie kosiť a na voľnobeh mal krovinorez vysoké otáčky. Až tak, že zaberala odstredivá spojka a točila sa mi hlavica so žacou strunou. No čo už, aj túto drobnosť zase opravím. Len čo kosačka vychladne.

Ešte pred vypnutím som rutinne zakýval s krytom vzduchového filtra. Samozrejme, zase sa hýbal. Vsjo jásno, povolený karburátor. Šróbiky nevydržali vibrácie spaľovacieho dvojtaktného motora a uvolnili sa. Presne ako pred rokmi, keď sa to stalo na prvom kuse tohto krovinorezu, štvrtý rok jeho používania. Vtedy som hľadaním príčiny poruchy strávil viac času, teraz som šiel na istotu. Asi kosím trochu viac, závada sa prejavila už tretí rok používania krovinorezu. Krovinorez som tedy vypol, dal do chládku a po vychladnutí som ho za päť minút opravil.

Zobral som sadu náradia, ktorú dáva každý predajca čínskych krovinorezov takmer rovnakú ku každému kusu a z nej som vybral menší z dvoch imbusových kľúčov. Centrálnou skrutkou s plastovým nástavcom som uvoľnil a zložil filter vzduchu a za ním dva imbusy, ktoré držia jednak konzolu toho krytu filtra a tiež karburátor k plastovému medzikusu. Tie skrutky, ktoré treba pritiahnuť, sú až za ním. Keď to budete robiť, dajte pozor, aby ste nepoškodili tesnenie karburátora. Ak karbec drží, stačí naň trochu poklepať, určite ho nepáčte skrutkovačom, aby ste to tesnenie nepoškodili. Po zložení karburátora už sú prístupné dve skrutky s imbusovou hlavou, stačí dotiahnuť, utrieť ten čierny mastný fľak na kryte motora z unikajúceho paliva a opäť zložiť.

Oprava trvá päť minút a dá sa urobiť aj mimo dielne. Stačí mať so sebou to náradie. A po oprave karburátora som dotiahol aj uvolnené skrutky krytov motora. Našťastie za osem rokov používania dvoch kusov krovinorezu Fieldmann FZS-3020B je to jediný problém, ktorý som s nimi musel riešiť. Inak tento krovinorez s 1,15 kW tridsaťkubíkovým motorom slúži spoľahlivo, je dostatočne výkonný a používam ho na väčšiu časť plôch, ktoré kosím nejakým krovinorezom.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu nastálo len za 500 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.