Záhrada v kopci

Malý presádzací stolček

Okrem sadenia do záhonov občas Olinka presádza rastliny, ktoré sú dočasne v kvetináčoch. Alebo aj také, ktoré sú v truhlíkoch stále. A na takú prácu by sa jej hodilo nejaké „pracovisko“. Aby nemusela využívať kadejaké provizóriá a mala na všetko dosť priestoru.

A tak mi jedného dňa povedala, že by chcela svoj presádzací stolček. Stolček ku grilu je nízky, moje pracovné zase úzke. A zohýnať sa na gangu neprospieva nikomu. Vedel som si celkom presne predstaviť, ako by taký stolček na presádzanie mohol vyzerať, len toho času keby bolo viacej. Až sa mi do ruky dostala šikovná malá jednorazová paleta.

šikovná malá paleta

Na stolček by som jednoducho spojil niekoľko širokých dosák zospodu priečkami a na ne pripevnil nohy. Táto paletka mi ušetrila kopu času aj materiálu. Plochu stola som mal hotovú a aj štyri nohy, či skôr latky na ne, som mal odložené ako zvyšky z minulých prác. Stačilo ich len zakrátiť. Improvizovať som musel pri spojkách pre nohy a stôl. Priamo k palete som nohy pripevniť nemal ako a nemal som ani dva rovnaké hranolčeky. Čo už, pomohol som si, ako som vedel, jeden hranol a jedna širšia doska.

stolček z palety

Skúšobne som paletu postavil na svoj pracovný stôl a overil si, či Olinke bude takáto výška vyhovovať. Potom som si zameral uhly nôh a podlahy a zarezal pod správnym uhlom všetky štyri nohy. Doteraz to bola sranda.

Vymeriavanie si vyžiadalo namontovanie nôh, tak aby sa stôl dal postaviť pekne rovno na všetky štyri nohy. Najprv šiel do vodováhy pracovný stôl, potom paleta a nakoniec všetky štyri nohy stolčeka.

Pomáhal som si množstvom stolárskych zvierok a keď som bol spokojný, pripevnil som vrutmi nohy k palete a potom v ich prekrížení som ich spevnil závitovou tyčou M12 a štyroch matíc so širokými podložkami.

hotový stolík

Hotový stolček som prebrúsil a natrel dvomi vrstvami oleja na drevo z Lidlu, aby bol odolný voči vode a vlhkosti. Tým dostal stolík načervenalú farbu.

Napriek robustnému vzhľadu je stolík z palety ľahký. Chcel som, aby ho Olinka dokázala bez problémov preniesť a postaviť si ho tam, kde sa jej bude najlepšei pracovať.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu nastálo len za 500 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.