Záhrada v kopci

Museli sme kúpiť nové Fiskars nožnice. Po pätnástich rokoch.

Nemálo stromčekov mala Olinka aj v starej záhrade. V tejto sme ich nasadili celkom dosť a po kúpení starého sadu mali všetky naše nožnice a pílky práce nad hlavu. Nečudo, že niektoré to už vzdali a bolo ich treba nahradiť. Medzi nimi aj kvalitné dvojručné nožnice od Fiskars.

Nedávno som to počítal, všetkých stromov máme na pozemkoch do sedemdesiat, aj to rátam len listnaté. A k tomu desiatky ovocných kríkov či viniča. Takže narobí sa aj Olinka aj jej náradie. Nečudo, že si vyberá kvalitné, s ktorým sa dobre robí a ktoré dlho vydrží. Najviac zastúpené je náradie značky Fiskars. Na živých stromoch musia byť všetky rezy ostré a čisté, aby sa minimalizovalo riziko vniknutia infekcie chorôb a húb do pletív. Chceme sa o naše stromy starať dobre, aby sme mali dobrú, bohatú a zdravú úrodu.

No ale veci, ktoré sa používajú, sa kazia. Niektoré skôr, niektoré neskôr. Keď Olinka reklamovala nekvalitný strih, opäť som aj tieto nožnice nabrúsil, ale test ukázal, že už lepšie strihať nebudú. Skrátka ostrie je o niečo menšie, už nedolieha na kovadlinku oproti a strihať živý stromček je problém.

Keď máte k dispozícii internet, riešenie je jednoduché. Nožnice na hrubé konáre Fiskars L31 sme objednali v eshope a na druhý deň si ich Olinka vyzdvihla v Zásielkovni cestou z práce.

Doma sme sa pozreli, kedy ich kupovala prvý krát. Bolo to na dovolenke v 2008 v Čechách. Vždy sme si z našich cyklodovoleniek doviezli nejaké suveníry do záhrady 😉 A hoci sa aj vtedy zdala cena nožníc Fiskars vysoká, ak uvážime, že verne a dobre strihali pätnásť rokov a k tomu pripočítame počet tých stromov a krov, tak je cena voči ich hodnote zanedbateľná. Aj preto si ich Olinka opäť kúpila bez zaváhania. Vie, že do ruky treba poriadny vercajk 😉


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu nastálo len za 500 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.