Záhrada v kopci

Ovocný deň

Nebojte sa, nechcem vás nahovárať na nijakú diétu ani vám o nej rozprávať. Jednak na časovo ohraničené diéty neverím, jednak som zástanca skutočne zdravej stravy. Teraz ale mám na mysli situáciu, ktorá nastala v našich záhradách.

Už som to spomínal, že v starej Olinkinej záhrade ostali staré ovocné stromy a vinič, z ktorých hodláme ešte tento rok pozbierať úrodu. Takže tam samozrejme ešte stále chodíme, aspoň na skok, skontrolovať stav. Veľmi často vždy odvezieme nejaké vybavenie či vykopeme pár kvetov na presadenie, pokosíme trávu. A teraz už aj zberať úrodu. Nedávno to boli plné vedierka jahôd a nejaké ríbezle, dokonca aj višne.

broskyna

uroda

Naposledy sme išli na broskyne. Po práci najskôr do starej záhrady, obrať broskyne a potom hajde do novej. Tam sme k broskyniam ochutnali aj sladké hrušky, ktoré popadali zo stromu od vedľa do našej záhrady. A keďže popri plote a vŕbach máme mulčovanie senom, padali do mäkkého a ani sa nepoudierali.

hrusky

Samozrejme sme ten deň pozbierali aj nejaké papriky a uhorky, cukety aj paradajky či baklažán, ale sme na ne nemali chuť. Dorazili sme sa totiž černicami. Tie rastú na okrajoch hornej lúky a práve začali dozrievať. Takže sme obišli pozemok až po vrch, obrali tie čierne a sladké a pochutnali si na nich. Zeleninu sme doniesli domov, dáme si inokedy.

cernice

Domov sme zobrali samozrejme aj broskyne a zopár hrušiek, ale ani tie dlho nevydržia a začínajú zvnútra mäknúť. Ale keďže padali ešte pár dní, vždy sme popoludní našli v sene a tráve čerstvé. Takže sme mali nie jeden, ale niekoľko ovocný dní. Ovocím sa dokáže človek tak dopchať, že nevládze zjesť prinesené jedlo z domu.

Je to super môcť sa takto napásť z vlastnej úrody. Stačí sa poprechádzať a zjesť, čo cestou nájdeme 😉


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu nastálo len za 500 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.