Záhrada v kopci

Posledné uhorky

Dnes, v nedeľu 16. októbra, sme opäť boli v záhrade. Predpoveď počasia bola zamračené, popoludní polooblačno, teploty do 19 °C. mali sme naplánovanú nejakú prácu v dome, aj vonku, podľa toho, ako nám počasie v skutočnosti dovolí. Je tu jeseň, treba pripraviť záhradu na zimu.

Súčasťou tejto prípravy bola aj likvidácia záhonu s uhorkami a ačokčou. Toho záhona v rohu pozemku pri studni. Pôvodne tam stála stará suchá hruška, ktorú pôvodný majiteľ spílil tesne pred podpisom zmluvy a my sme tak prišli o časť materiálu do vyvýšeného záhona.

Ako som písal už v minulosti, Olinka peň obložila suchými konármi a zaviezla senom. V tejto kope vytvorila za pomoci hliny z vyvýšeného záhona hniezda, do ktorých nasadila ačokču a tiež uhorky. Oporu im robili oceľové zvárané siete, určené do betónu, v tvare U. Ačokča toho roku ani nevykvitla, zato uhorkám sa tu darilo náramne, až kým koncom leta nechytili pleseň z vlhkosti. No aj tak sme tu ešte nejaké uhorky odtrhli.

No a dnes pri likvidácii záhona Olinka objavila ešte dve uhorky. Prežili jeseň, prežili dve noci prízemných mrazíkov. Tú štandardne veľkú sme si rozdelili a zjedli pri dnešnom obede v záhrade, druhú si dám neskôr doma.

Paradajky to už majú za sebou, divé paradajky tiež končia a jabĺčkové papriky sú jediné, ktoré sú stále na koreni a stále majú, síce menšie, ale plody. Vieme, že len do prvých skutočných mrazov. Ale na koreni nám vydržia dlhšie, ako obrané a doma ešte máme dosť na raňajky na niekoľko dní. Ale posledné uhorky toho roka nás oboch potešili a aj nám chutili. Táto záhrada sa nám páči stále viac a viac.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu nastálo len za 500 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.