Záhrada v kopci

Posledný krát pokosené. Snáď

Kosenia som si toho roku užil hádam ako ešte nikdy. Teplá zima a studená jar, veľa dažďa a tráva rástla pred očami. No hádam je to pre tento rok už za nami. Tradične posledný raz používam kosačku na hornú lúku. Hoci správnejšie je už písať horný sad.

Trávu kosím ako vždy Zipperom, len pod stromami hore si brávam silnú päťdesiatku, lebo je tam tráva obzvlášť hustá. A v ihličnatom lese používam baterkový vyžínač Parkside. Tráva sa využíva na mulčovanie. Keď je veľmi hustá, ako tento rok, zvyknem vykosiť „náučný chodník“, aby sme sa dostali s Ronym na vrch a nemuseli cez vysokú trávu.

Na konci sezóny ešte trávu dotrimujem na výšku 5,5 cm motorovou kosačkou bez koša. Spolu s vrcholcami trávy zomeliem aj lístie a tráva je pripravená na zimu. Až do jari máme najkrajšiu lúku minimálne v ulici 😉 Hlavné je, že z takto upravenej lúky vyrastá na jar pekná tráva a je radosť ju potom kosiť.

Kým Zipperom kosím od brány smerom hore, trimovanie robím po vrstevniciach. Jednak sa s kosačkou bez pohonu toľko nenadriem, jednak trávnik fakt dobre vyzerá.

Ešte predtým som pokosil aj medzi stromami pod bránou a pri dome. Tráva sa ušla rastlinám aj sliepkam. Nemusíme chodiť vo vysokej mokrej tráve.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu nastálo len za 500 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.