Záhrada v kopci

Presun času

Každý rok nás dva razy čaká zmena času. Priznám sa hneď, že to nemám rád. Tento rok takáto pre mňa nepríjemná zmena prišla v nedeľu 27. marca. Keďže vstávam na pocit, nie na budík, zobudil som sa o hodinu neskôr, ako zvyčajne. No ale prvý krát som hodinový posun času dokázal oceniť.

Tým, že záhrada smeruje do kopca na západ, tak slnko u nás zapadá o hodinu skôr, ako v meste. Pretože zapadá za kopec nad záhradou. A tak koncom marca slnko zašlo okolo šiestej hodiny večer. Pokiaľ bolo oblačno, takmer okamžite sa zošerilo, ak bolo jasno, ešte hodinku bolo celkom vidno. No so západom slnka sa tiež ochladilo a preto sme práce museli pomaly končiť so západom slnka. Najmä keď sme boli v záhrade po práci, mali sme na všetko málo času.

Zmena času na letný priniesla v tomto smere pozitívnu zmenu. Slnko zapadá zrazu o hodinu neskôr, teda okolo siedmej hodiny večer a máme teda viacej času. Cez víkend sa nemusíme ponáhľať do záhrady zavčas ráno, cez pracovný týždeň toho stihneme viacej urobiť, kým sa zotmie a ochladí.

S prichádzajúcou jarou sa dni postupne predlžujú a otepľujú. To všetko podporuje našu prácu a zvyšuje našu produktivitu. Ale táto skoková zmena času nám momentálne priniesla veľkú výhodu. Po prvý raz v živote oceňujem zmenu času na letný. Aj keď som si vedomý toho, že na jeseň mi tá istá zmena zrazu zoberie hodinu večer.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu nastálo len za 500 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.