Záhrada v kopci

Príprava kurína a búdy na mrazy

My ľudia máme veľkú výhodu. Keď je nám zima, lepšie sa oblečieme alebo jednoducho zostaneme vo vykúrenom priestore. Na jednej strane to robí náš život pohodlný, na druhej sme menej odolní. A hoci naše zvieratá sú celý rok vonku a teda otužilé, nemusíme ich nechať na úplnom mraze.

Ronymu sa kožuch celkom pekne zahustil a zhrubol, takže určite netrpí zimou. A k tomu dostáva kvalitné krmivo, aby jeho metabolizmus mal čo spaľovať. Prvý sneh ho trochu prekvapil, v živote ho nevidel, podobne to bolo aj s ľadom v jeho miske na vodu. Každý deň ho vyhodím na trávu a Rony má z ľadového kotúča hračku.

No ale zima ešte len začala a nočné mrazy okolo -8 °C sú len začiatok. Môže byť horšie a určite aj bude. Najskôr som zo západnej strany na Ronyho voliéru pripevnil bariéru proti vetru. Chráni väčšinu voliéry a pritom dovoľuje psíkovi sledovať aj západnú bránu. A vyrobil som mu záves na vchod do búdy. Už druhý, lebo ten prvý si pomýlil s hračkou.

Použil som igelitové vrecia, rozrezal ich po dĺžke, preložil s presahom pár cm a vrutmi pripevnil na latky tak, aby som celý záves mohol položiť na búdu nad vchodom pod vyklápaciu striešku. Stačila jedna piškóta, aby sa Rony naučil cez priesvitný záves vojsť dnu a vyjsť von. V rezerve mám ešte pár vriec, lebo Rony sa určite bude ešte hrať.

Kurín pre sliepky som nedávno doplnil o druhé sklá v oknách. Ale ostalo mi ešte jedno miesto, kade z kurína unikalo zbytočne teplo. Vstupné dvierka s automatickým otváraním sú z hliníkového plechu. Dobrý vodič tepla, ideálny tepelný most.

Na dvierka som kontaktným lepidlom v spreji z Lidla pripevnil kus izolačnej peny z nejakej krabice, aby som čo najviac vyplnil plochu, ale aby sa dvierka bezpečne zatvárali a otvárali. Po okrajoch síce ostali nejaké malé miesta, kade teplo stále môže unikať z kurína, ale veľká plocha je tepelne zaizolovaná.

Príbytky zvierat sú na nadchádzajúci zimu lepšie pripravené a to im pomôže toto studené obdobie lepšie zvládnuť.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu nastálo len za 500 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.