Záhrada v kopci

Prvý mrazivý víkend roka 2016

Začiatok decembra bol poriadne mrazivý. A tak sme sa celkom tešili na sobotu, že sa po týždni do záhrady opäť pozrieme, ako to zvláda a či mráz neuškodil niektorým mladším rastlinám a ako je v dome.

Samozrejme, že sme sledovali predpoveď počasia na internete pre „našu“ dedinu aj teplomer doma, ako klesá teplota čoraz nižšie. Hodnota „-8 °C“ ako nočné minimum dávala tušiť, že aj v záhrade bude všetko zmrznuté na kameň. Takže sme sa pokojne naraňajkovali, pri káve počkali, kým teplota pred poludním vystúpi aspoň na nulu a teplo oblečení sme sa vybrali z domu. Využívame naše zimné cyklistické spodné oblečenie, aby nás hrialo aj pri práci v záhrade.

Slniečko opatrne hrialo, vzduch sa zohrial aj na 3 stupne Celzia. Ale v tieni ešte aj na obed bolo všetko zamrznuté. Srieň na tráve aj všetko ostatnom dával tušiť, že zima to toho roku s nami myslí vážne. Na druhej strane zamrzla aj mäkká tráva v blízkosti prístreška, takže sme konečne mohli chodiť po pevnej pôde 😉

Prešli sme po celej záhrade, vyšli sme aj na hornú lúku za bránou. Na slnku bolo krásne a ani nie zima. Samozrejme že pracovať na vyvýšenom záhone sa veľmi nedalo, aj zem bola zamrznutá, ale sme aspoň nanosili seno z domu do poslednej časti nového vyvýšeného záhona. Keď mrazy povolia, dohádžem zeminu, aby do jari mohla v záhone zľahnúť.

V takýchto podmienkach sa nedá byť v záhrade dlhšie, ako do západu slnka za kopec. Už takú pol hodinu predtým sa výrazne ochladí a rýchlo sa míňajú zásoby doneseného čaju v termoske. Okolo tretej popoludní je najvyšší čas chystať sa domov. Za štyri hodiny sa ale aj tak dá stihnúť celkom dosť práce. Keď sme na to dvaja a máme pre seba sobotu aj nedeľu, po troške je vidieť za nami práce v záhrade aj v dome, kde už to začína byť ako tak upratané. A keby aj nie, ten pokoj, ktorý tu vládne, stojí za to sem prísť cez víkend a vychutnať si ho. A doma, po zaparkovaní auta, na nás čaká kalíštek nášho záhradného elixíru vlastnej výroby.

A keď napadne sneh, to ešte len budú fotky z našej záhrady!


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu nastálo len za 500 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.