Záhrada v kopci

Reďkovky siate po tretí raz

Hoci hlavným obdobím výsevu a výsadby zeleniny je jar, niektoré druhy sa dajú siať aj na jeseň. Jedná sa o rýchlo rastúce druhy, vďaka ktorým využijeme posledné teplé dni na doplnenie vitamínových zásob. My sme tak na jeseň po tretí raz vysiali červené reďkovky.

Výhoda reďkoviek je, že vyrastú naozaj veľmi rýchlo. Ich nevýhoda je, že sú veľmi malé a preto sa rýchlo zjedia. K raňajkám som schopný ich zjesť aj päť. Keby ich toľko bolo.

Keď Olinka koncom leta vybrala zo záhonu cibuľu, ostalo po nej voľné miesto. Škoda ho nevyužiť, keď je pred nami teplá jeseň a ešte by tu mohlo niečo vyrásť. Ta sem vysiala reďkovku vo výsevnom pásiku, ktoré sme získali na jar na výstave v Trenčíne.

jesenné reďkovky

Kvalitná pôda, dobré osivo a občasná závlaha spolu s dobrým počasím spôsobili, že onedlho sa pod netkanou textíliou objavili prvé lístky a potom už na vzduchu začali rásť naše jesenné reďkovky. Objavili sa červené guličky.

Čerstvé reďkovky doplnia úrodu paradajok a paprík aj odchádzajúce uhorky. Rastú prakticky samé, nevyžadujú žiadnu starostlivosť, pretože sú tiež zamulčované.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu nastálo len za 500 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.