Záhrada v kopci

Sliepkam som opäť spustil aickú napájačku

Zrejme už mrznúť nebude, tak som skontroloval stav napájačiek v obidvoch kurínoch a napustil zásobník vodou. Ušetrím trochu času každý deň a sliepky budú mať vždy čistú vodu.

Na zimu vždy napájací systém vyprázdnim a odstavím, aby ho mráz nepoškodil. Potom ale musím sliepkam meniť vodu každý deň v starých hrncoch, ktoré mráz nezničí. Ale na jar to všetko zase sprevádzkujem, aby to bolo pre sliepky hygienickejšie a pre mňa pohodlnejšie.

V zime sa sliepkam Kalimero „podarilo“ jednu z misiek napájačky odlomiť. Takže som ju vymenil. Najprv som myslel, že to urobím priamo v kuríne, ale zvyšok plastu v redukcii do T-éčka sa nedal vybrať. Tak šla von celá redukcia a pri chalupe vo zveráku som zlomený plastový závit odstránil. Za pomoci teflonovej pásky som novú napájačku zaskrutkoval do redukcie a tú tiež s novou tesniacou páskou zaskrutkoval do rozvodu vody.

Rozvod vody v kuríne

Deň predtým som napojil zvodovú hadicu z čatorne na sud, pretože malo v noci pršať. Napršalo asi 30 litrov, teda tesne nad výtokový ventil. Takže som radšej ešte jednu 12-litrovú konvu čistej vody zo studne doniesol. Otvoril som ventil na sude a v kurínoch vyčistil misky od neporiadku, ktorý je pre sliepky typický. A načapoval každú plnú vody. Sliepky sa nedali zahanbiť. Neviem či ich hnala zvedavosť alebo pamäť, ale cez deň už bez problémov pili zo „starých“ napájačiek, ako pred zimou.

Teraz už len stačí kontrolovať hladinu vody a tešiť sa na každý dážď, ktorý doplní veľký zásobník miesto mňa.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu nastálo len za 500 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.