Záhrada v kopci

Sused sa stále chová ako hovado

Aj tento rok sa náš južný sused predviedol v plnej svojej kráse. Nie, žeby bol bývalý mestský policajt svetovým idolom krásy a vyhľadávaným modelom. Len ukázal svoju dušu vo svojej úplnej nahote. Dal priechod svojmu charakteru a vyzúril sa na prírode. Kiež by, lenže on to urobil na našom pozemku. Opäť nám spôsobil škodu, hoci sám tým nič nezískal. Škodoradosť? Pomsta, zákernosť? Obyčajné hovado je ten, kto to urobil.

V rohu pozemku nám rastú černice. Vyrastajú za susedovým plotom, postaveným na hranici pozemkov, takže sú naše. A keď sme si my nedávno postavili plot proti srnám, lebo ten susedov nízky, ošarpaný a v žalostnom stave proti nim náš pozemok neochránil, stále sú černice medzi plotmi na našom pozemku, právo Slovenskej republiky hovorí jasne. Lenže právo a spravodlivosť nie sú jedno, o tom by mohli hovoríť už hrubé spisy vyšetrovaní, ktoré viedli Polícia aj úrady. Už to vyzerá, že prichádza doba, kedy bude platiť staré kresťanské „Pomôž si človeče, aj pán Boh ti pomôže“. No ale čo si zoberiem na starom zatrpknutom starcovi?

Zdá sa, že ani tento rok nebudeme zberať úrodu černíc. Opäť, ako v minulosti, sused alebo niekto z ich domu, ostrihal černice, naše černice. A to tak, že ostrihal výhony, na ktorých by bola tohoročná úroda. Černice, ktoré rastú za susedovým plotom, teda rastú ma našom pozemku a rastú smerom k nám. A ostrihané výhony hodil k nám na lúku.

No čo si o takom človeku a o takom konaní myslieť? Úmyselne urobí škodu, urobí škodu inému, urobí škodu na cudzom pozemku, na cudzom majetku. Škodoradosť? Závisť? Zloba? Chorý mozog? Čo už s ním, tak aspoň zaznamenám spôsobenú škodu, dátum, pridám k ďalším jeho činom či zločinom a ďalej si pôjdeme po svojej línii. Našťastie nie je schopný spôsobiť nám vážnu škodu a keby áno, tak si to vyriešim efektívne sám, keď už úrady na to určené nie sú schopné nič vykonať.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu nastálo len za 500 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.