Záhrada v kopci

Sušené maliny

Začiatkom júla sme sa tešili na bohatú úrodu malín, no nestačili sme poriadne ani ochutnať a maliny beznádejne vyschli. Nie rastliny, tie sú dobre zamulčované ihličím z vianočných stromčekov aj senom. Vyschýnajú samotné plody. Prišiel som na koreň veci.

Vec sa má celkom jednoducho. Stačilo chvíľu pozorovať a všetko bolo jasné.

Na našich malinách sa hostia včely! Kým vlani boli v susedstve len dva úle, toho roku ich je viac. Čo im chýba, voda či med? To sa niekomu včelári, keď ich pasie na cudzom! Rovnaké to bolo aj s mačkami, traja suseda chovali mačky, hlavne v našej záhrade. Kým problém mačacieho trusu vyriešil šikovný psík, ako vyriešiť upírie včely, priznám sa neviem. Nie som včelár.

Tešili sme sa z dozrievajúcich malín a nechávali ich pre návštevy, ohlásené o niekoľko dní. No z pochutnávania si nebolo nič. Za tých pár dní ostali z malín sušienky. Už sa pripravujú na dozrievanie plody druhej úrody, takže nebudeme takí veľkorysí, jednoducho ich hneď pojeme.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu nastálo len za 500 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.