Záhrada v kopci

Už je hotový aj druhý vyvýšený záhon

Vlani som spravil iba jeden vyvýšený záhon pre zeleninu a úroda na ňom bola bohatá. Druhý som dokončoval až na jeseň. Stihol som urobiť drevenú obrubu aj navoziť drevo, seno i haluzinu a časť zeminy a hnoja. No práce prerušila zima a mráz. Dokončenie čakalo až na odmäk túto jar.

Keďže sa mi podarilo naložiť do obruby viac, ako polovicu materiálu, mal substrát čas pod náporom dažďov aj snehu trochu zľahnúť. Hotová polovička bola zakrytá slamovým mulčom. Možno by som druhý vyvýšený záhon dokončil už na jeseň, ale súčasne s jeho budovaním som opravoval problémy prvého vyvýšeného záhona. Postupne som míňal zeminu z troch kôp okolo záhonov aj nosil hnoj z bývalého ovčieho prístrešku. Vždy podľa toho, kde sa ukázalo blato a začalo sa chodiť oveľa ťažšie.

druhý záhon

dokončenie vyvýšeného záhona

Podobne som pokračoval aj na jar. Postupne som doplnil chýbajúci ovčí hnoj a zakryl ho zeminou, už mi ostal len zvyšok jednej kopy, ale časť zeme budem potrebovať na terénne úpravy pri záhone. Od jesene do jari a v poslednej sekcii aj počas jari sa zľahla zemina o dobrých desať centimetrov. V kompostovisku ešte nemáme dosť substrátu na doplnenie a drevenú štiepku použijeme do záhonov až na jeseň.

hotový vyvýšený záhon

Priesady paprík aj paradajok sú už zasiate, už len počkáme na máj, kým zosilnejú a vonku sa oteplí, aby ich mohli oba vyvýšené záhony prijať. Dva vyvýšené záhony namiesto veľkej jamy a veľkej kopy hliny trochu zmenili vzhľad záhrady.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu nastálo len za 500 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.