Záhrada v kopci

Vertikutátor sme nakoniec nekúpili

Mokrý trávnik vo dvore a na začiatku záhrady sme mali v pláne riešiť vertikutátorom. Trochu ho prevzdušniť, vypustiť prebytočnú vodu a zlepšiť tak kvalitu trávnika aj znížiť objem vody na tomto mieste. Dlho sme ho však nevedeli kúpiť.

Vertikutátor sme chceli mať ako príslušenstvo k Motúčku, elektrickému fúriku. Pripája sa na zadný pomocný podvozok a dá sa nastavovať výška, či skôr hĺbka vertikutácie. Ostré nože prerezávajú korene. Tráva ich má zvislé, buriny vodorovné. A tiež prevzdušnenie trávnika pomáha zbaviť sa machu.

Prídavný vertikutátor k Motúčku sme chceli veľmi kúpiť už minulú jar, no nebol k dispozícii. Komunikoval som s viacerými eshopmi, odvšadiaľ rovnaká odpoveď, Nie je na sklade a ani nebude, výrobca ho teraz nevyrába, bude neskôr.

Medzitým som trávnik pred dvorom vysušil inak. Menej vody znamená menej machu a tak sme ušetrili stovku za dnes už zbytočné prídavné zariadenie k motorovému fúriku. Neviem, či je v predaji, nezaujíma ma, či ho výrobca medzitým vyrobil a či ich je dostatok. Pre nás je to už zbytočná vec.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu nastálo len za 500 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.