Záhrada v kopci

Vinič tento rok strihať nemusíme

V mnohých záhradách už v januári badať čulý pohyb. Strihanie ovocných stromov a viniča začína práve v tomto období. Samozrejme záleží aj od toho, aké panuje vonku počasie a najmä teploty, aby pestovatelia o svoje rastliny a najmä úrodu neprišli. My máme tento rok voľno.

Vinič pestujeme na dvoch miestach. Či skôr na troch, hoci neplánovanie, nie vlastnou vinou. Možno si spomeniete, ako som písal o oberaní hrozna na jabloni. No väčšiu úrodu si samozrejme sľubujeme od dvoch našich nových vinohradov. Prvý malý sme založili v predzáhradke, kde je síce vyššia hladina vody, ale spoločnosť viniču robia vŕby a tiež som spravil odvodňovacie jazierko. Zatiaľ sa im darí, dúfam, že všetko vydrží.

vinohrad

Dvadsaťjedna koreňov rôznych odrôd hrozna sme nasadili v dolnej časti záhrady medzi zeleninovými záhonmi a ovocným sadom. Na jeseň som k nim tiež postavil stĺpy na vrutoch, ale ďalej som sa nedostal. Mám pripravenú šablónu na navŕtanie otvorov pre vedenie drôtenky, mám pripravené plechy na vedenia drôtov, ale robiť to budem neskôr. Vôbec to ale nevadí.

Tento rok totiž jediný strih viničných sadeníc bude ten, ktorým sa založí kmienok. Až budúci rok budeme vinič skutočne strihať a potom uväzovať k vedeniu. vyplývajú z toho dve veci.

Po prvé, mám dosť času navŕtať stĺpy, osadiť plechy aj do zeme osadiť šikmé vzpery stĺpov a natiahnuť drôtené vedenie. A po druhé, máme málo materiálu na výrobu drevnej štiepky, ktorú potrebujeme na spevnenie zamokrených trávnatých plôch, aj na doplnenie kompostéra, kde by sa mala rozložiť na substrát. Pretože budeme potrebovať kompost na dopĺňanie vyvýšených záhonov.

O tom sme však vedeli a teda všetko ide podľa plánu.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu nastálo len za 500 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.