Záhrada v kopci

Voda už je opäť v nádrži

Koncom marca už konečne skončili aj mierne nočné mrazíky a tak sme mohli znova sprevádzkovať naše „vodné hospodárstvo“. V pôde je síce vlahy dosť, ale ak prídu suché a teplé dni, bude treba začať so zavlažovaním. Vyhradil som si jedno popoludnie a už opäť máme vodu v nádrži pri záhonoch.

Hlavným zdrojom vody v záhrade je naša studňa. Na polievanie ale nepoužívame priamo studenú vodu, najmä v sparnom lete je to pre rastliny nebezpečné. Zo studne čerpadlom dopravíme vodu do plastovej nádrže, kde sa má čas trochu ohriať a potom ju v kupách nosíme k rastlinám. Tento rok sa to bude týkať prevážne zeleniny, pretože kríky sú už zakorenené a tento rok neplánujeme nejak masívne vysádzať nové.

Nádrž na vodu je opäť v plnej prevádzke

Najskôr som skontroloval ponorné elektrické čerpadlo a opravil upevnenie cólovej hadice. Plastové koleno sa mi zdá subtílne, tak je hadica kotvená k telesu čerpadla, aby koleno nebolo mechanicky namáhané. Skontroloval som aj hadice a vymenil jeden päťmetrový kus za novú. Tiež som nahradil jednu záhradnú plastovú spojku a tým som mal hotové v tráve položené vedenie vody od studne k nádrži.

Po spustení čerpadla som najprv zvnútra nádrž opláchol silným prúdom vody a vyplavil všetky zvyšky rias na stenách nádrže. Keď bola nádrž čistá, prepojil som hadicu na vstup do nádrže a naplnil ju prvým kubíkom vody. Leto môže prísť.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu nastálo len za 500 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.