Záhrada v kopci

Volebné papriky

Tohoročné leto sa vymykalo z dlhodobého normálu. Ale všetko dobré sa raz skončí a tak aj leto už je za nami. Vďaka teplému a suchému počasiu sme mali možnosť mať čerstvú zeleninu až do začiatku novembra. No prišiel čas všetku definitívne obrať.

Predsa len nočné teploty nebezpečne klesajú k nule a úplne stačil mráz pred dvomi týždňami, ktorý zlikvidoval väčšinu citlivých rastlín. No papriky to zväčša prežili, aj keď s pomrznutými listami a malými plodmi na okrajoch kríkov. No v strede kríkov pod ochranou listov ešte stále ostali plody nepoškodené a hlavne jedlé.

Komunálne voľby pripadli na peknú novembrovú sobotu a pretože volenie trvá pár minút, samozrejme sme dopoludnia najskôr išli do záhrady. Medzi inými prácami Olinka obrala všetky posledné papriky a rastliny nastrihala na malé kúsky do kompostu. Posledné paprikooberanie nám dalo za malú bedničku červených a zelených šťavnatých plodov. Pred októbrovým nočným mrazom sme obrali rovnaké množstvo. Slušná jesenná úroda, čo poviete?


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu nastálo len za 500 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.