Záhrada v kopci

Výsev paprík pre novú úrodu

Koniec januára a začiatok februára je čas pre založenie novej úrody chutnej zeleniny, konkrétne papriky. Keď si k tomu zvolíte vhodný termín aj podľa lunárneho kalendára, kvalitná úroda je takmer istá. Takže sme zasiali aj my.

Kúpili sme si výsevný substrát so supresívnym účinkom. V ňom obsiahnuté „dobré“ huby bránia v raste tým „zlým“, ktoré spôsobujú padanie klíčiacich rastlín. Aby sme to mali poistené, Olinka zvolila na výsev podľa Lunárneho kalendára dni plodov a Barana. Keďže je dorastajúci Mesiac, budú dobre rásť práve tie rastliny, ktoré dávajú úžitok nad zemou plodmi.

Výsev paprík

Výsevné nádoby a sadbovače nám zase zaberú celý parapet pred balkónom aj priľahlý stolík. Zatiaľ vysievame len papriky, ktoré potrebujú dlhší čas na vyklíčenie a rast. Neskôr k nim pribudnú samozrejme rajčiny. Keď budú veľké a pripravené na sadenie do pôdy, budú na ne čakať dva vyvýšené záhony a samozrejme opäť pôjdu aj ku stromom. Máme odskúšané, že keď rastie zelenina na viacerých miestach v záhrade, aj pri akýchkoľvek problémoch, či už mokrý roka lebo naopak sucho, vždy na niektorom má zelenina dobré podmienky a úroda je zaistená.

vysiate papriky

Navyše rozptýlenie rastlín do väčšej plochy bráni invázii škodcov, ktoré majú hotový raj v monokultúrnych plochách jedinej rastliny, ako je zvykom pestovať zeleninu v konvenčných záhradách väčšiny záhradkárov. A ako bonus máte fakt, že pri prechádzke záhradou všade máte doslova po ruke rôzne plody a počas prechádzky sa najete 😉

papriky v sadbovači

No k zberu úrody je ešte ďaleko. Zatiaľ sú v izbe pripravené sadbovače, v nich substrát a semená. Teraz už len musíme čakať, ako sa budú vyvíjať.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu nastálo len za 500 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.