Záhrada v kopci

Výsev rajčín pre novú úrodu

Obaja máme veľmi radi zeleninu a najradšej ju jeme čerstvú. Už vlani sme vypestovali veľké množstvo zeleniny v našej záhrade a tento rok chceme v tom samozrejme pokračovať. A najviac sa nám pozdáva začať vlastnými sadenicami. Preto prišiel čas vysiať rajčiny.

Paradajky klíčia relatívne rýchlo, preto je na ich vysiatie optimálny čas asi v polovici marca, aby v máji mohli ísť do zeme. Kým papriky sme siali už v januári, pretože dlho klíčia a potrebujú viac času.

výsev paradajok

Opäť prišiel čas na sadbovače, substrát aj malý postrekovač. Semená sú opäť v vlastnej úrody, tým si zaistíme, že budeme vedieť, čo sa nám urodí a čo budeme jesť. To sa pri kupovaných semenách nedá vždy celkom dosiahnuť. A keď plody dozrejú, z vlastnej úrody si opäť vieme zobrať semená na ďalší rok, ale pri kupovaných odrodách v hypermarketoch sa ľahko stane, že semená buď nevyklíčia alebo sa urodí niečo celkom iné, ako ste mali minulý rok (najmä pri F1 kultivaroch). Schopnosť produkovať vlastné osivo aj schopnosť produkovať vlastné priesady považujeme za nevyhnutnú súčasť nezávislosti a schopnosti prežiť.

výsev rajčín

V byte máme dve okná, otočené na juh, o ne sa musia podeliť nie len rajčiny a papriky, ale všetky klíčiace rastliny. Olinka im venuje všetku potrebnú starostlivosť, tak snáď sa priesady vydaria. Už na ne čakajú dva vyvýšené záhony a samozrejme aj voľné miesta pod stromami.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu nastálo len za 500 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.