Záhrada v kopci

Zasadili sme mandľu

Naša horná lúka je predovšetkým výborným zdrojom sena na mulčovanie a v čase kvitnutia je kvetová lúka aj estetickým zážitkom. Je to miesto nahrádzajúce telocvičňu a poskytuje nádherný výhľad. No chceme tu opäť vybudovať sad. Po zasadení lipy na vrchnom konci prišiel rad na ďalší stromček.

Kúsok nad bránou, tak aby nezasahovala do komunikačného koridoru, sme zasadili mandľu, ďalší strom, ktorý chce mať Olinka v našej záhrade.

Opäť sme použili techniku individuálnej ochrany ovocných stromov a spolu so stromčekom sme do zeme osadili aj zvárané pletivo, ako pri lipe.

Po utužení substrátu a pripevnení stromčeka ku kolíku som kliešťami uzatvoril valec z pletiva a tiež pridal spevňujúci drevený kolík. Spodok bol samozrejme zamulčovaný trávou, predtým sme novozasadený stromček dôkladne poliali vodou.

Pretože apríl je tento rok výnimočne teplý a suchý, každý druhý alebo tretí deň vynesiem do kopca konvu vody, aby sa stromčeky dobre zakorenili. Samozrejme, že na začiatok dostali do substrátu ako štartovaciu výbavu aj dávku mykorhízy, aby mali čo najlepšie podmienky. I keď je tu pôda celkom dobre prehnojená stádami sŕn, práve pred nimi musíme stromčeky chrániť pletivom, než dokončíme oplotenie celého ovocného sadu.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu nastálo len za 500 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.