Záhrada v kopci

Nový lunárny kalendár

Začiatok roka je u nás doma aj v znamení výmeny kalendárov. Najdôležitejší z nich, lunárny kalendár, má svoje miesto v kuchyni. Olinka používa stolný kalendár, ktorý jej vždy upravím na nástenný. Ten na rok 2018 už pekne visí pri kuchynskej linke.

Lunárne kalendáre dnes vydáva veľa firiem. Mnohé z nich sme si kúpili a vyskúšali. Nie len porovnávali informácie v nich medzi sebou, ale aj so svojimi skúsenosťami. Hoci všetky v oblasti pestovania píšu o tom istom a na základe tých istých prírodných javov, tak sa občas líšia nie len štýlom, ale aj v niektorých detailoch.

Z celého toho porovnania nám najlepšie vychádza Lunárny kalendár z Eugeniky. Podľa vyjadrenia vydavateľa vychádzajú nie z postavenia Luny a znamení zverokruhu, ale zo skutočného aktuálneho postavenia Mesiaca a súhvezdí. Nám sa však vždy ukázalo prospešné držať sa ich odporúčaní, záhrada nám prosperuje výborne.

Preto sme si aj koncom minulého roka objednali Lunárny kalendár na rok 2018 z kníhkupectva Martinus. Na začiatku roka si Olinka prepíše zo starého kalendára svoje dôležité poznámky a termíny do nového kalendára a umiestni ho v kuchyni na miesto, kde ho má stále na očiach.

A nový rok môže začať aj pre našu záhradu.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu nastálo len za 500 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.