Záhrada v kopci

Oblečenie záhradkára do chladných dní

V záhrade je treba pracovať, aj keď je ešte chladno. Najmä ak záhradu ešte len zakladáte. Pretože keby sme čakali na pekné počasie, jednoducho by sme nestihli včas urobiť všetko, čo treba a rastliny by už rašili a kvitli. Najväčším problémom v chladnom počasí býva to, že sa spotíme pri práci a potom môžeme ľahko prechladnúť. Ako sa tomu vo februári alebo marci vyhnúť?

Pracovať v jednom kuse, aby sme „nevychladli“, sa nedá. A pracovať tak pomaly, aby sme sa za celý deň nespotili, tiež nie je jednoduché. Stačí, že musíme na malú chvíľu „zabrať“ a hneď a nám po chrbáte leje studený pot. Potom sa zastavíme, aby sme sa nadýchli a studené spotené tielko pod košeľou nám privodí v lepšom prípade prechladnutie, v horšom seknutie v krížoch. Ani jedno nie je príjemné a dokáže nás na dlhé dni odstaviť od práce nie len v záhrade.

Zdravotné problémy ale môže privodiť nie len mokrý chrbát, ale aj studené nohy. Gumáky, potrebné pre pohyb v mokrej tráve či hline nie sú nijak extra tepelne izolované a keď nás oziaba na nohy, za chvíľu kašleme a prskáme.

Po dobrých skúsenostiach s funkčným oblečením na cykloturistiku sme začali aj do záhrady nosiť podobné oblečenie, najmä bielizeň. Funkčné tielko odvedie pot z tela a aj keď je košeľa na niektorých miestach pod pracovným kabátom mokrá, na tele nič nechladí a nehrozí žiadny zdravotný problém. Funkčnú bielizeň nemusíte kupovať v značkových obchodoch, máme dobrú skúsenosť s týmito výrobkami z Lidlu. Sezónne ich predávajú ako výbavu pre cyklistov, bežcov alebo lyžiarov. A keď skombinujete tielko s mikinou, oboje funkčné, pod pracovnou bundou budete mať nie len voľnosť pohybu, ale aj teplo a pocit sucha, pot vás nebude chladiť na tele.

Na nohy sa nám osvedčili hrubé funkčné ponožky pre lyžiarov. Ani po celom dni v gumákoch nám nie je zima na nohy. Ďalšie prvky zimného športového oblečenia z funkčných materiálov si iste vyberiete podľa svojej potreby.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu nastálo len za 500 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.