Záhrada v kopci

Smutná výhra

V lete u nás otvorili ďalšie záhradníctvo. A lepší predaj podporil jeho majiteľ súťažou s okresným týždenníkom. Z neho sme sa tiež dozvedeli, že sa môžeme tešiť na výhru jednej z cien. V ten istý deň sme sa ale dozvedeli aj smutnú správu.

Keď sme sa boli v novootvorenom záhradníctve pozrieť, nemohli sme si nevšimnúť dve veci. Že celý priestor je koncipovaný priateľsky k zákazníkom (čo nie je úplne samozrejmé v ostatných záhradkárskych predajniach v okrese) so širokým sortimentom. A že obchod má na starosti môj dlhoročný bývalý kolega a priateľ. Nečudo, že kým si Olinka prezerala ponuku ovocných stromčekov alebo ozdobnej keramiky či nakupovala veci do našej záhrady, ja som zatiaľ s kamarátom sedel na terase a debatovali sme. Nie len o časoch minulých, ale najmä o záhradách, sortimente, čo by sa oplatilo doviezť a čo my radi pestujeme.

Samozrejme, že sme sa po nákupoch aj zaradili do dlhodobej súťaže. A veľmi nás potešilo, keď sme v okresnom týždenníku medzi výhercami ostatných vecných cien našli aj Olinkine meno. Čo už, hlavná cena – záhradný krb sa nám neušla, ale ten si kúpime sami. Žiaľ, ten istý deň večer sme sa dozvedeli aj to, že môj priateľ podľahol chorobe a náhlej príhode a už nie je medzi nami.

Naša výhra v súťaži – krmítko pre vtáky

Bolo to smutné prebranie výhry v predajni, kde už kamaráta nestretneme. Zaspomínali sme si naň aj s predavačkami. V záhrade nám ho bude pripomínať malé krmítko, ktoré som zavesil na tyč u kustovnice, kde predtým boli paradajky v závesnom vaku. Trochu budeme mať problém využiť dve balenia tekutého hnojiva na kvety. Pretože u nás kvety rastú väčšinou v kombinácii s jedlými rastlinami. A v bytovke pestujeme na balkóne zeleninu 😉

Do záhradníctva ale rozhodne chodiť neprestaneme. Dostatočné parkovacie plochy, ochotný a milý personál aj široký výber zaujímavých odrôd ovocných stromčekov a kríkov ale aj tých okrasných a ihličnatých a k tomu nespočet druhov substrátov, ozdobného kameniva či keramiky do záhrady dopĺňa široký sortiment záhradného vybavenia a pomôcok. Naša záhrada je aj po druhej sezóne ešte stále v rozvoji a ešte vždy máme čo do nej dokupovať.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu nastálo len za 500 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

2 Komentáre

 1. Martin

  Úvodom Vás chcem pozdraviť, vyjadriť obdiv za Váš blog. Rád navštevujem Vašu stránku, je to perfektný relax, sledovať ako si zveľaďujete Vašu záhradku. Bývame v rodinnom dome na dedine, Vaša chalúpka mi pripomína našu polorozpadnutú dreveničku, ktorú sme zrekonštruovali a spokojne v nej bývame už takmer desaťročie. Tiež máme záhradku, síce neporovnateľne menšiu, ale na aktívny oddych stačí. Máme aj skleník, ktorý som zhotovil zo starých okien. Veľmi dobre sa nám darí pestovať rajčiny a uhorky. Vaše články v ktorých propagujete iný prístup v pestovaní sú inšpirujúce a poučné, v budúcej sezóne chcem vyskúšať mulčovanie v skleníku, prípadne aj na záhonoch. Drozdík bol krásny, od jesene prikrmujem aj ja vtáky. Chodia k nám najmä sýkorky a vrabce. Dobre sa na nich pozerá – spestria a oživia záhradu. Dúfam, že nám pomôžu ošetrovať naše ovocné stromy, ktoré sú dosť napadnuté škodcami. Tak držím Vám palce. Možno sa raz dostanete aj k zobytneniu Vašej chalúpky. Nieje nič krajšie, ako stráviť víkend, či prebúdzať sa na mieste, ktoré máme radi…

  1. Záhradník (Autor článku)

   Ďakujeme, takéto slová vždy potešia.

   Dúfam, že iné ako „tradičné“ (či skôr povojnovo-komunistické) spôsoby prilákajú k produkcii aspoň časti vlastných potravín veľa ľudí, ktorí sa tomu doteraz nevenovali.

   To mulčovanie rozhodne vyskúšajte. My sme práve tento víkend doviezli ďalšie balíky slamy, aby sme mali na jar už „natrávenú“ slamu.

   Aj nad tým bývaním v záhrade uvažujeme, ale momentálne to je „ďaleko“.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.