Záhrada v kopci

Susedovi asi nerobí teplo dobre

Dni okolo tohoročného slnovratu boli náročné asi pre každého živého tvora aj pre rastliny. Slnečná obloha takmer bez mráčika, horúčavy prekračujúce tridsiatky cez deň a neklesajúce pod dvadsiatku v noci. To môže zanechať nepriaznivé stopy nie len na starom človeku.

V stredu 23. júna ráno krátko po siedmej sa začali aj nad našou záhradou niesť rezké zvuky Rádia Regina. Síce to bolo hlasno, ale v podstate nerušilo. Okolo poludnia hlas z rádia stíchol. Ďalší deň sa to zopakovalo a tak to išlo až do soboty 26., kedy rádio vystriedala rezká ľudovka, zrejme nejaká nahrávka. Celý koniec týždňa sme si teda užívali ľudovú zábavu s tým, že okolo poludnia hudba stíchla úplne alebo len trochu. Výnimkou je dnešná nedeľa. Veselá muzika spustila tesne po konci nočného kľudu, asi desať minút po šiestej hodine ráno a stíchla s kostolným zvonením v neďalekej dedine o siedmej ráno.

Nás sused, starý pánko po osemdesiatke, sa však v čase hudobnej produkcie (čo na to ochranné zväzy autorské, nemali by začať vyberať poplatky, keď hudba hrá aj pre ľudí mimo domácnosť?) vedľa svojej šuštibúdky nenachádza! Buď je v dome vzdialenom od miesta produkcie asi 20 m alebo dokonca čistí chodník spolu so svojou o niečo mladšou manželkou až 40 m od hudobnej skrinky. Jediný, kto okrem susedov si užíva sviežu hudbu, sú jeho sliepky, vedľa ktorých ten zosilňovač a reprobedne stoja!

To už zaváňa diagnózou. Či už dlhodobou a jedná sa o výpadok lieku v distribučnej sieti alebo len piatkovú zábudlivosť pri nákupe v objekte supermarketu v okresnom meste, kam naši južní susedia dôchodcovia chodia nakupovať, lebo záhrada je im na nič. A na zemiaky tento a minulý rok. Alebo sa jedná o akútny prípad, možno v spojitosti s horúcim počasím. Lenže tento človek takmer každý deň jazdí autom! To už hrozí riadnym prúserom.

Až doteraz som si myslel, že Šimon Plánička je dobre vymyslená filmová postava a všetci ľudia chápu Troškov zmysel pre humor a nadsázku.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu nastálo len za 500 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.