Záhrada v kopci

Večer je tu kľud

Aj keď už býva popoludní dosť chladno, najradšej mám v záhrade večer. To už vonku nemôžem v prichádzajúcej tme nič robiť, o sliepky je postarané a idú spať, Rony sa chce hrať a ja večer si vyjdem k stromom a pozerám sa do krajiny a do dediny. Všade je pokoj a kľud.

V diaľke sem tam zašteká pes, ďaleko po ceste prejde auto. Viac, ako zvuk ho prezradia svetlá. Pomedzi koruny stromov sem tam presvitajú aj pouličné lampy. A z domov blikajú modré odlesky.

Čo môžem robiť v záhrade v zime? Často dostávam túto otázku. Nuž aj v zime sa musím postarať o sliepky a psa. Musia mať krmivo aj čerstvú vodu. Okrem toho sa vždy prejdem po pozemku a skontrolujem stromy a ploty, či predsa len nejaká srna k nám nezablúdila cez poškodené a nízke ploty susedov. Pred zotmením si so psíkom rád vyjdem na lúku za bránou.

No a keď už sa naozaj stmieva, ešte raz si vyjdem k stromom a len tak sa pozerám. Väčšinou mi pri tom príde na um, čo by som ešte mohol urobiť, alebo čo by som mohol urobiť inak alebo lepšie. Môžem pokojne premýšľať, pretože ma nikto nevyrušuje. V dedine je kľud, všetci sú doma a pozerajú televízor.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu nastálo len za 500 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.