Záhrada v kopci

Fotky kvetov v lete

Nedávno som tu uverejnil sériu jesenných fotografií. Dnešným článkom sa vrátim do horúceho leta a pochválim sa fotkami svojich obľúbených fotografických objektov. Sú nimi kvety 😉 Nie len tie pestované na záhonoch, ale aj tie, čo vyrástli na lúke samé od seba.

Pri kúpe záhrady sme získali veľkú zelenú plochu. Nudne zelenú trávu, na krátko zostrihanú „živými kosačkami“, ovcami. A plánovali sme, ako trávnik prerobíme postupne na kvetovú lúku, na akú si spomíname z čias, keď sme ako malé deti navštevovali starých rodičov na vidieku a lúky boli zaplavené pestrofarebnými kvetmi.

kvety-01

kvety-02

kvety-03

kvety-04

Aké bolo naše prekvapenie a radosť, keď sa s rastúcou trávou postupne objavovali rastliny a kvety, o ktorých sme si mysleli, že ich budeme musieť na svojom pozemku najprv zasiať. Príroda je ale mocná a aj napriek občasnému koseniu na hornej lúke a pravidelnému ohrýzaniu trávy ovcami dole aj počas dlhých desaťročí sa dokázala postarať o prežitie aj týchto druhov.

kvety-05

kvety-06

kvety-07

kvety-08

kvety-09

Samozrejme, že som nemohol všetku tú nádheru nechať len tak. Keď bola možnosť a trochu času, zobral som si do záhrady zrkadlovku a snažil sa využiť ponúknutú šancu. Nafotil som si lúku aj kvety v tráve ako celok aj ako jednotlivé detaily. Nemám síce špeciálne vybavenie na makrosnímky ani nijaký extra drahý objektív. Myslím ale, že za dobrých svetelných podmienok aj s priemerným vybavením sa dajú urobiť zaujímavé fotky.

kvety-10

kvety-11

kvety-12

kvety-13

Ale nie len kvety v trávniku, ktoré tu rozosiala sama príroda, sú vďačným fotografickým objektom. Skvele sa na obrázkoch vynímajú aj kvety, ktoré v záhrade zasadila Olinka. Stačí si len počkať na to správne svetlo. Niektoré sa skvelo ukážu v rannom slnku od východu, iné zažiaria v poludňajšom slnku spoza oblakov a niektorým zase vyhovuje nízke slnko od západu. Naša záhrada je skrátka zaujímavá v každú dennú dobu.

kvety-14

kvety-15

kvety-16

kvety-17

Naša záhrada je pre mňa miestom pre načerpanie nových síl. A aj prechádzka po záhrade s fotoaparátom na krku ma nabíja novou energiou. Verím, že aj vy ju cítite z týchto fotografií. Počas sychravej jesene alebo mrazivej zimy si pripomeniem leto a budem sa tešiť na to nadchádzajúce.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu nastálo len za 500 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.