Záhrada v kopci

Záhrada plná kvetov

Ktoré obdobie je v záhrade najkrajšie? Jar, kedy sa všetko rozvíja? Leto, kedy je v záhrade najteplejšie a zreje prvá úroda? Alebo jeseň, plná pestrých farieb plodov aj zelený odtieň strácajúcich listov? Alebo biela a pokojná zima, kedy všetko spí?

Netrúfam si rozlúsknuť tento oriešok. Každé obdobie má svoje čaro. A keďže je teraz jar, fotografujem jarnú záhradu. A tá je plná kvetov stromov, ale aj lúčnych a záhradných kvetov. Ako prvé rozkvitli vŕby svojimi nenápadnými maňuškami, hneď po nich sa ovocný sad zabelel trnkami, slivkami, ale aj inými stromami a muchovníkmi.

rozkvitnutý ovocný sad

Pod stromami sa o svoje miesto na slnku hlásia aj všetky druhy tráv a bylín. Ešte je priskoro na ich zber, liečivky ešte nemajú svoju silu. A skosiť to by bola škoda. Oveľa radšej sa prechádzame okolo tej nádhery.

rozkvitnutá lúka

Medzi stromami ale najkrajšie a najväčšie kvety má ázijská hruška naši. Olinka sa na ňu nemôže vynadívať a špeciálne si objednala fotky tohto stromu.

azijská hruška

Aj v dolnej časti to u nás hýri farbami. Najviac pozornosti pútajú tulipány a narcisy. Cibuľoviny sú tradične prvými kvetmi. Preto majú miesto aj v Ú-čkových mulčovaných záhonoch, kedy ich neskôr vystriedajú iné kvety a samozrejme zelenina.

červené tulipány

Farebná kvetová hudba znie aj v predzáhradke, aby aj pohľad z ulice bol pre okoloidúcich zaujímavý. Len čo rozkvitli snežienky tesne pri dome, objavili sa ďalšie cibuľoviny.

snežienky

Niekoľko hniezd narcisov sme tu objavili minulú jar, keď sme záhradu kúpili. Tie pôvodné Olinka doplnila narcismi zo svojej starej záhrady.

kvety v predzáhradke

Spoločnosť im robia opäť tulipány rôznych farieb. Olinka sa im teší, ako rastú, ja sa teším, že mám čo fotografovať. A obaja máme radosť z toho, že sa naša záhrada páči aj susedom. Naša záhrad vyzerá úplne inak, ako pred rokom a nám sa tiež v nej páči stále viac a viac.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu nastálo len za 500 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.