Záhrada v kopci

Jednoduchá úprava polievacej kupy

Nezľaknite sa úvodného obrázka, nevymyslel som spôsob požičiavania polievacích kanví na zálohu alebo žetóny. Len som vám potreboval ukázať, aký malý nalievací otvor na konvách vyrábajú. Pretože práve v tom spočíva moja úprava, urobená na objednávku Olinky. O čo ide?

Malé nalievacie hrdlo na konve je dobré vtedy, keď ju nosíte plnú vody, aby sa vám nevylievala pri kývaní v ruke. Na druhej strane sa musíte stále triafať do relatívne malého otvoru a často sa voda rozpliechava vedľa. Najmä keď ju púšťate z väčšej výšky, ako to máme aj my z nádrže na vodu.

nadrz

K malým 8 a 10 litrovým žltým kupám sme kúpili aj väčšiu na štrnásť litrov. Ale nie preto, že by sme chceli posilovať ramená a vláčiť ťažké konvy. Stále v nej nosíme desať litrov, čo je akurát dosť na to, aby sme sa neunavili a nenaťahovali si ruky.

konva

Napúšťací otvor som zväčšil lámacím nožom, aby sme sa nemuseli triafať pri jej plnení vodou. A tým, že do nej dáme len desať litrov, voda sa nevyčvachce pri nosení konvy po záhrade nie len na zem, ale ani na nohavice či topánky. Plast sa reže dobre a ľahko. Nechal som dosť široké okraje, aby sa príliš neoslabila pevnosť konvy, ktorá sa teraz ľahšie a rýchlejšie naplní.

Je to malá úprava, ktorá ale prinesie veľa osohu a nič nestojí, len dve minútky času.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu nastálo len za 500 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.