Záhrada v kopci

Archív značky: náradie

Na čo je dobrý krovinorez na baterky z Lidla?

No na kosenie trávy predsa. Alebo čakáte, čo je tá druhá vec, keď väčšina vecí je na dve veci? No tak tá druhá vec je šetrenie. Tento stroj značky Parkside používam už rok a aj po roku ho používam rád. Samozrejme, že to nie je univerzál na všetko, ale keď viete ako a hlavne kde a kedy ho použiť, slúži verne a dobre. Veď na to som ho predsa kupoval 😉
(viac…)

Klasika, Fieldmann

To som si povedal počas kosenia. Či skôr, povedal som si „Klasika, Fieldmann FZS 3020B“ a dokosil som. Zbadal som som totiž, že sa mi začalo ťažšie kosiť a na voľnobeh mal krovinorez vysoké otáčky. Až tak, že zaberala odstredivá spojka a točila sa mi hlavica so žacou strunou. No čo už, aj túto drobnosť zase opravím. Len čo kosačka vychladne.
(viac…)

Kosí celá dedina

Hovorí sa, že „Studený máj, v stodole raj“. Neviem, aké príslovie je na studený apríl, ale koniec apríl a začiatok mája tohto roku sa niesol v hučaní kosačiek nad celou dedinou. V apríli ešte v noci potrápili ľahké mrazíky, ale teplo cez deň a dostatok vlahy z častých dažďov spôsobil, že tráva vyhúkla a bolo treba dačo s tým robiť.
(viac…)