Záhrada v kopci

Archív značky: náradie

Spotrebu elektriny je dobré merať

Je dobré vedieť, koľko elektriny spotrebujeme celkove, aj koľko má spotrebu ten-ktorý elektrospotrebič. Nie iba preto, aby sme správne nastavili zálohy distribútorovi a dodávateľovi a vyhli sa tak nečakaným nedoplatkom. Meranie spotreby má okrem ekonomického aspektu aj ten technický. A ako sa vraví, kto býva pripravený, nebýva prekvapený.
(viac…)

Na čo je dobrý krovinorez na baterky z Lidla?

No na kosenie trávy predsa. Alebo čakáte, čo je tá druhá vec, keď väčšina vecí je na dve veci? No tak tá druhá vec je šetrenie. Tento stroj značky Parkside používam už rok a aj po roku ho používam rád. Samozrejme, že to nie je univerzál na všetko, ale keď viete ako a hlavne kde a kedy ho použiť, slúži verne a dobre. Veď na to som ho predsa kupoval 😉
(viac…)

Klasika, Fieldmann

To som si povedal počas kosenia. Či skôr, povedal som si „Klasika, Fieldmann FZS 3020B“ a dokosil som. Zbadal som som totiž, že sa mi začalo ťažšie kosiť a na voľnobeh mal krovinorez vysoké otáčky. Až tak, že zaberala odstredivá spojka a točila sa mi hlavica so žacou strunou. No čo už, aj túto drobnosť zase opravím. Len čo kosačka vychladne.
(viac…)