Záhrada v kopci

Predĺžené nožnice na trávu

Nie vždy je možné trávu skosiť krovinorezom alebo kosačkou. Okolo kvetov, truhlíkov či ohrádok je potrebné k dokonalosti trávnika použiť nožnice. A to znamená kolenkovať sa, mať zohnutý chrbát, ktorý potom bolí. Alebo?

Keď je človek mladý a vládze, nič nie je problém. No s pribúdajúcimi rokmi a pribúdajúcimi ármi pozemku, o ktorý sa treba starať, treba šetriť sily a zapojiť viac fištrón. No koľkokrát sme už počuli od mnohých ľudí, že oni nemajú čas sledovať internet alebo časopisy, lebo musia robiť v záhrade. Nuž, ako povedal jeden z našich návštevníkov: „Nemyslíš, narobíš sa“. My si čas na sledovanie noviniek v postupoch aj náradí vždy nájdeme. Chceme zvyšovať nie len našu produkciu, ale najmä produktivitu. Znižovať náročnosť aj náklady. A myslieť si, že na všetko prídeme sami a iba na to najlepšie, je choré. Nikdy nie je neskoro poučiť sa od druhých. Chce to len otvorenú myseľ a otvorené oči.

A tak sa jedného dňa u nás objavili nožnice na trávu s dlhými rúčkami. Ako by sa vám páčilo strihať nízku trávu okolo záhonov postojačky? Páčilo sa to aj Olinkinej mame a odvtedy má Olinka nové nožnice na trávu od Fiskars, lebo tie prvé si odniesla jej mama ako darček od nás. Namiesto Voltarenu 😉

Strihacia hlava sa dá natáčať tak, aby ste strihali trávu vždy rovno, bez ohľadu na to, akú máte výšku a ako ďaleko pred seba dáte nožnice s pevnými rukoväťami. Nastavenie uhla je istené mechanickým zámkom, s vyobrazením polohy „zamknuté“ a „otvorené“.

Výrobca tvrdí, že tieto nožnice sú nie len na trávu, ale aj na živý plot a dokážu prestrihnúť halúzky až do 10 mm priemeru. Neviem, neskúšali sme, nemáme u nás také, ak nerátame ploty z vŕby, ale tie striháme v zime a trošku mocnejšími nožničkami, ako inak od Fiskars.

Takže keď treba u nás dostrihať trávu po kosení, nie je to problém. Nebolí z toho chrbát, nie sú špinavé a mokré kolená, nebolia prsty pravej ruky, nezastrihneme si do rukavíc. Používame predĺžené nožnice na trávu Fiskars.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu nastálo len za 500 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.