Záhrada v kopci

Kerá sviňa

To boli prvé slová, ktoré sa mi drali na ústa, keď sme sa boli s Olinkou na záver nášho „pracovného dňa“ prejsť v stredu 26. apríla po celej záhrade a vyšli sme aj za bránu. Mať v tej chvíli v ruke palicu, dakoho dohluším.

Už som to spomínal, že na našom pozemku sa v minulosti pásli ovce. Za plotom a v dolnej časti záhrady. Horná lúka bola mimo záujem bývalého gazdu a tak nejak zľudovela. Každý si tam chodil, ako sa mu zachcelo, robili si tam ľudia, čo sa im zapáčilo. Samozrejme nemám nič proti tomu, keď niekto zo susedov prejde cez lúku k druhému susedovi, občas tak idem aj ja prehodiť zopár slov, nech nekričím cez dva pozemky. Čo mi však vadí, keď si tade urobí korzo niekto, kto býva na opačnom konci dediny a „nechce sa mu“ chodiť po cestách a chodníkoch. Horný sused to už začal riešiť trvalým oplotením, keďže mu tam doslova vychodili poľnú cestu cez lúku na sená.

Aj my sme dali najavo každému, že táto lúka nie je bez gazdu, že má svojho vlastníka. Tiež sme dali vytýčiť hranice pozemku geodetom. Už tým sme vzbudili „pohoršenie“ najmä u nesusedov. A túto jar sme sa pustili aj do vŕbového plota. Opäť chceme z tejto časti pozemku urobiť ovocný sad, ako to bolo v minulosti. A samozrejme nechceme, aby to bola v lete samoobsluha na ovocie a v zime rajská záhrada pre srny a jelene.

No ale v stredu večer som bol riadne nasratý. V strede lúky sme uvideli čudný predmet. Až keď sme prišli bližšie, zistili sme, čo sa nám váľa v tráve.

Sklenený trojdecový pohár od Stupavského leča. Kerá sviňa ho sem hodila? Keď potrebuje prejsť cez môj pozemok, no tak nech ide. Ale čo za debila zahodí na trávu u suseda prázdny pohár? Keď si sused na svojom pozemku nechá PET fľašu rok váľať v tráve alebo sveter prevesený na strome, to je jeho vec. Ale aký magor to musí byť, že keď ide cez cudzí pozemok, namiesto toho aby sa tváril nenápadne, ešte aj piksľu tu zahodí?

Asi aj ja budem musieť na kraji pozemku inštalovať rozstrieľaný terč a sem tam do doplniť aj niečím počuteľným. A keď bude hotový celý plot, revír si postráži poriadny pes. Nebude mi vadiť, keď občas donesie kus krvavej nohavice, ako to robili vlčiaky môjho otca. Nepatrila slušným ľuďom.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu nastálo len za 500 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.