Záhrada v kopci

Lavička zmocnela

Našu záhradu od jari zdobí prvá stabilne umiestnená drevená lavička. Primárne je v krásnom zákutí a poskytuje pekný a ničím nerušený výhľad na záhradu. Taktiež oddych pri jarnom a letnom polievaní v suchých a horúcich dňoch. A samozrejme tu skvelo chutí aj občerstvenie. Len lavičke niečo chýbalo.

Naša špeci lavička je určená pre dve osoby a v strede medzi nimi je skladací stolček práve na občerstvenie, šálky s kávou či čokoľvek iné.

Lavička pod orechom

Po zložení stolčeka si na lavičku môžu sadnúť tri osoby. Či skôr tri deti, ale nesmú veľmi poskakovať a vrtieť sa. Cólové hlavné latky sa mi zdali subtílne a evidentne sa lavička mierne prehýnala v hlavných nosníkoch, ak sme sedeli obaja bližšie k jednej strane. To som nemohol nechať len tak.

Prerábať prakticky novú lavičku sa mi nechcelo, tak som si vymyslel jej jednoduché vystuženie. Nedávno mi ostal odrezok 2,5 x 6 cm zo smrekovca, tak som si lavičku dôkladne omeral a latku rozrezal na pokosovej píle. Využil som oddelenie stolčeka od sedacích plôch a priečky v týchto miestach a pod ne navrhol ďalší pár drevených nôh. Tie som umiestnil na centrálny pomocný nosník, skrytý pod latkami lavičky.

Priečku a nohy som spojil párom vrutov po predchádzajúcom kolmom zvŕtaní pomocou prípravkov zo svojej dielne a napustil olejom Belinka. Na druhý deň malo tmavé drevo červeného smreka odtieň na nerozoznanie od moridla akácie, z ktorej má byť lavička vyrobená.

Trochu starostí bolo s umiestnením výstuhy, pretože jedna priečka šikovného stolčeka zasahuje pod úroveň priečok lavičky, o ktoré bola centrálna výstuha opretá. To som samozrejme mal zmerané už na začiatku, len som nevedel nájsť doštičky správnej hrúbky vo svojej škatuli s drevenými zvyškami. Nakoniec som okružnou pílou odrezal potrebné podložky z kúska latky s vhodne orientovanými letami dreva (už som vravel, že som kutil a modelár?).

Hotová výstuha s podložkami je na štyroch miestach pripevnená párom vrutov k lavičke. Teraz si skutočne môžu na lavičku sadnúť aj tri dospelé osoby bez toho, že by som sa obával o osud ich zdravia alebo o zdravie lavičky. A tým, že sú nohy v strede, ani nezavadzajú.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu nastálo len za 500 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.