Záhrada v kopci

Mandelinky na baklažánoch

Tak ako vlani aj tohto roku sme na vyvýšený záhon zasadili tri baklažány. Hneď na začiatku dostali kruhové poschodové opory a každý deň ich niekoľkokrát sledujeme, pretože sa veľmi páčia mandelinkám. A to sa zase nepáči nám.

Mandelinky sa nám sťahujú od susedov, po oboch stranách pestujú zemiaky. A každý deň nájdeme niekoľko chrobákov na nich. Robíme s nimi krátky proces. Zoberieme pásikovaného chrobáka z listu, položíme na tvrdú zem pri vyvýšenom záhone a topánkou ukončíme trápenie našich rastlín. Pre prípad dažďa máme pripravený pri záhone kameň, ten je tvrdý, aj keď je mokrý.

Náš sused svoje zemiaky kontroluje hádam každú polhodinu. Pestuje ich pre svoju rodinu a tiež ako my radšej venuje trochu času mechanickej ochrane rastlín pred chemickou, pretože chce mať zdravé potraviny. No ďalší sused našu debatu o mandelinkách a ich počtoch ukončil ráznym „Ja som to postriekal“.

V podstate je to jeho problém, čo je, ale ja mám pocit, že odkedy takto rázne zasiahol proti mandelinkám u seba, menej je ich aj u nás. Nemajú k nám odkiaľ prilietať. Stále baklažány kontrolujeme, len nemáme čo pučiť. Aspoň dostanú šancu sa rozrásť.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu nastálo len za 500 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

2 Komentáre

  1. Mirka Dvoranová

    Vyskúšajte pohodiť semienka koriandru, ten spoľahlivo zafungoval u nás v predošlej sezóne – zasiala som koriander ako obrubu k zemiakom. Stačil jemný poryv vetra a z rastlín sa šírila silná aróma do širokého okolia. Napriek tomu, že obaja susedia pestujú už roky na svojich políčkach zemiaky a „mandolínok“ majú roje, u nás sa nezjavila ani jedna.

    1. Záhradník (Autor článku)

      Díky za tip, poviem priateľke.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.