Záhrada v kopci

Musel som vytvoriť ďalší záhon

V záhrade máme dva mulčované U-záhony a jeden vyvýšený záhon. No Olinka pripravila toľko priesad, že aj keď ich vysadila do pripravených troch záhonov, stále jej ich niekoľko ostalo a nevedela, kam s nimi. Preto som pripravil ďalší jednoduchý záhon.

Okrem kalerábov si ostatné priesady Olinka pripravuje sama doma. Pestuje rastliny zo semien, najčastejšie zo svojej vlastnej minuloročnej úrody. No a sem tam nejaké semiačko nevzíde. Takže keď túto zimu pripravovala sadbovače už pre novú záhradu, vysadila ich oveľa viac, ako v minulosti. No a pretože sa dobre postarala o semená aj substráty, vzišli hádam všetky. A tak vznikol problém, kam s nimi 😉

Priesady zeleniny najprv prišli do vyvýšeného záhona, ďalšie do U-záhonov a niekoľko paprík aj paradajok našlo svoje miesto aj pod stromami. Osvedčilo sa to a prečo to nepoužiť aj v novej záhrade, však? Stále ich však zostávalo nezasadených veľa a tak prišla od Olinky požiadavka: Potrebujem ešte jeden záhon. Najmä pre uhorky a tekvice.

novyzahon

Na záhrade je pripravené miesto pre druhý vyvýšený záhon, ten ale plánujem dokončiť neskôr tak, aby zem cez zimu uľahla a využívať ho budeme až budúci rok. Ale priesady treba sadiť hneď. A tak padlo rozhodnutie vytvoriť sezónny záhon na mieste budúceho vinohradu.

Najprv sme museli vykosiť plochu, pretože v záhrade tráva medzitým vyrástla do veľmi slušnej výšky. Kosenie sme odkladali práve pre dokončovanie záhonov, ale teraz prišiel čas aj na trávu. Po vykosení plochy pre záhon som opäť pomocou špagáta a vápna vymeral a vyznačil plochu záhona, ktorú som skypril elektrickým kultivátorom. Išlo to veľmi rýchlo, najmä preto, že nový záhon je menší, ako vedľajšie dva. Má rozmery len 5 x 1 m.

nový záhon

Po skyprení pôdy Olinka pokryla jeho povrch mulčom, ale už sme nevozili slamu zo zásob, ale použila čerstvo nakosenú trávu. Nakoniec osadila rastliny. Miesto tu našlo päť uhoriek a päť tekvíc Hokaido.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu nastálo len za 500 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.