Záhrada v kopci

Ďalšie solárne LED svetlo

Mám rád veci, ktoré fungujú tak nejak aicky. O ktoré sa nemusím starať. A najlepšie ak ani nemusím brať ohľad na prevádzkové náklady. Tak som si zaobstaral ďalšie svetlo na slnko.

Prvú solárnu lampu som kúpil už v lete a inštaloval ju na dvore, aby osvetľovala priestor pred domom po zotmení. Lampa okrem solárneho panelu obsahuje aj tri výmenné akumulátory a snímač pohybu. Keď sa zdržíme pri odkladaní vecí, pri ceste k autu nám toto svetlo posvieti. Cez deň sa akumulátory dobijú zo slnka. Nevýhodou tejto lacnej solárnej lampy z Lidlu je slabý svit, výhodou výmenné akumulátory. Uvidíme, či ich nebudem musieť meniť už po skončení zimy.

Samotný princíp aického svietenia aj dobíjania zo slnka sa mi zapáčil, takže som si zaobstaral aj druhú solárnu lampu. Tú som však namontoval do vnútra prvej miestnosti, kde máme odložené svoje veci. Samozrejme, že solárny panel som namontoval na osvetlenú časť strechy. Pretože škridla presahuje drevenú konštrukciu, musel som panel namontovať na predlžovaciu dosku, aby nebol v tieni.

Solárne senzorové svetlo EVOsmd je vybavené LiIon akumulátorom vo vodotesnom puzdre spolu so silným LED svetlom a senzorom pohybu. Je namontované hneď nad dverami a funguje to báječne. Vojdeme do miestnosti a ak je už šero, lampa sa aicky rozsvieti a vidím, kam stúpame a čo chceme zobrať. Nemusíme sa starať ani o zhasínanie svetla pri odchode z domu, dobu svietenia som nastavil na asi dve minúty, potom svetlo zhasne.

Je to veľmi pohodlné a človek si na to rýchlo zvykne. Až tak, že si chceme rovnakú lampu namontovať aj do strednej miestnosti. V celom dome síce máme zavedenú elektrinu a rozvody sme na jar kompletne rekonštruovali, ale táto lampa má jednu veľkú výhodu. Môže nám byť úplne jedno, koľko stojí kilowatt. Energiu získavame zo slnka.

Toto akumulátorové svetlo má okrem úspory elektriny ďalšiu výhodu. Nepotrebujete ťahať prívodné káble, nech ju dáte kamkoľvek. Samotný fotovoltaický panel má päťmetrový kábel a po nabití svieti akumulátor celkom asi dve hodiny.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu nastálo len za 500 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.