Záhrada v kopci

Dva stolčeky

Aby sa dalo v našej záhrade efektívne gazdovať, potrebujeme aj vhodné náradie a pomôcky. Rýľ a lopata s motykou na prácu v záhrade nestačia. Občas potrebujeme niečo opraviť alebo častejšie vyrábam rôzne veci. A to sa na kolene nedá.

Bez pracovného stola to jednoducho nejde. Občas treba niečo odrezať, niekedy vyvŕtať alebo obrúsiť. V rukách sa dá udržať kúsok preglejky, ale hrubší kus dreva musím pevne prichytiť. Na to som si v minulosti zaobstaral skladací pracovný stôl v Lidli. Nikdy som ho nepotreboval zložiť, čo môže byť výhodou v paneláku, ale občas sa mi stalo, že by som potreboval ešte jeden.

A to vtedy, keď na stolíku bola položená pokosová píla a potreboval by som odrezané dosky ešte upraviť, obrúsiť alebo navŕtať. Alebo keď som rezal ručnou kotúčovou pílou dlhé dosky a potom ich brúsil. Trojmetrová latka na vyše polmetrovom stolíku nie je veľmi stabilná.

Takže keď zase bola v Lidli sezónny ponuka, kúpil som aj druhý pracovný stolík. Vedomý si chýb v konštrukcii som si pripravil svoje zásoby spojovacieho materiálu aj náradia a poskladal som ho so svojimi úpravami, tak ako aj prvý.

S dvomi stolíkmi sa mi robí oveľa lepšie. Slúžia ako pracovný stôl aj ako jednoduchý zverák. Možno by som si dokázal vyrobiť stôl pevnejší, ale tento je ľahký na prenášanie, mojou dielňou je vlastne dvor pred domom, a za tú dvacku rozhodne stojí. Odkedy mám tieto stolíky dva, oveľa ľahšie sa mi režú dlhé dosky a brúsia dlhé laty. Práca mi tak ide ľahšie od ruky.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu nastálo len za 500 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.