Záhrada v kopci

Regál v strednej miestnosti je konečne hotový

Čím väčšia záhrada, tým viacej náradia a vybavenia potrebujete. A čím viacej toho máte, tým viacej miesta na uskladnenie toho všetkého musíte mať. A čím viac odkladacieho priestoru máte, tým skorej ho zaplníte. Políc nie je nikdy dosť.

Kde sú tie časy, keď sa Olinke takmer všetko pre záhradu zmestilo do chatky 12 m2 veľkej a ešte tam mala aj sedačku 😉 A keď sme spolu kúpili túto záhradu, niekoľko týždňov sme náradie aj gumáky vozili v kufri nášho Focusa 😀 Hneď po tom, ako som zabezpečil zamkýnanie starého domu, už sme mohli náradie nechať v ňom a neskôr som vyrobil drevený regál dlhý 3 metre so štyrmi policami širokými 48 cm. Ale jeden regál nikdy nestačí a ani staršia kovová policová zostava či drevený stôl stále nestačili. Preto som na jeseň začal stavať druhý trojmetrový regál do strednej miestnosti.

Práca ale išla pomaly. Nie len preto, že som musel narezať najprv hranoly a neskôr smrekové dosky na tenké latky, obrúsiť ich, ale najmä natrieť akrylátovou farbou. Pretože v dome je vlhko, aby drevo nehnilo, dostalo každé po tri vrstvy bielej akrylovej farby. Keď k tomu prirátate čas na schnutie, potom otočenie a náter ďalšej strany… trvalo to strašne dlho. Potom som zopár dosák rýchlo priskrutkoval k rámu a zase som mohol rezať latky, obrúsiť ich, natierať…

drevený regál

Neustále prekladanie schnúceho dreva z domu na dvor a večer zase späť, prekladané natieraním, som vždy na pár dní prerušil a začiatkom roka som dal regál do „dočasného užívania“, keď som vrchné police doplnil spodnými a tým celú zostavu ako tak stabilizoval. Voľné miesto sme takmer okamžite zaplnili, aby sme si ako tak v domčeku upratali. No ale teraz už bude od schnúcich bielych latiek definitívne pokoj. Dokončil som natieranie posledných dosiek na druhý regál (zhora) a namontoval ich pomocou vrutov k drevenému rámu. Regál v strednej miestnosti je hotový. Rýchlo som ho odfotil, lebo už o hodinu boli všetky police beznádejne zaplnené 😀

Samozrejme sme tým urobili trochu poriadok na starom stole, odstránili nejaké veci z „dočasných úložných miest“ a mohli sme urobiť skutočný poriadok vo zvyšku domu. Zapotili sme sa nie len my, ale aj náš vysávač Asist, pôvodne určený na popol z grilu. No ale zvyšky omietky alebo popol, všetko jedno.

Výhoda vysávania v sparnom lete bola tá, že v dome sa držala teplota na prijateľných asi 22°C, teda o desať stupňov menej, než vonku 🙂 No a keď sme dokončili aj tento regál, tak sa môžem venovať výrobe kuchynského kútika a odkladačov na náradie. Materiál už mám pripravený.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu nastálo len za 500 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.